Po miesięcznej przerwie superliga tenisa stołowego wraca do gry. W najbliższy czwartek, 9 stycznia rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Działdowski Dekorglass wyjeżdża na mecz do Kostrzyna nad Odrą, aby zmierzyć się z miejscową Wartą.

Obydwa zespoły znajdują się na skrajnych biegunach ligowej tabeli, Dekorglass jest na czele, natomiast Warta zamyka ligową tabelę. Wcale to jednak nie oznacza, że nasza drużyna jedzie po pewne punkty, żadnego rywala nie należy lekceważyć. Zresztą już raz mieliśmy przypadek, że Warta pokonała nasz zespół i to 3:0, ale to było w innych okolicznościach. W rozgrywkach 2017/2018 tuż po zdobyciu przez Dekorglass Pucharu ETTU nasza drużyna pojechała na ten mecz odprężona i w osłabionym składzie. Zresztą tamten mecz o niczym już nie decydował, Warta opuszczała superligę, a Dekorglass miał zapewnioną grę w fazie play off.

Teraz jest zupełnie inna sytuacja. Warta w dalszym ciągu musi walczyć o prolongatę w superlidze, a nasza drużyna gra o najwyższe cele. W meczu z Wartą jesteśmy zdecydowanym faworytem. Dwa dni później, w sobotę, 11 stycznia Dekorglass podejmować będzie na własnym terenie mistrza Polski Bogorię Grodzisk. To będzie hit nie tylko kolejki, ale chyba całych rozgrywek. W pierwszym meczu między tymi zespołami na Stadionie Narodowym we wrześniu ubiegłego roku wygrała drużyna z Działdowa 3:2. To był mecz na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze zaprezentowali się w naszej drużynie Wang Yang oraz Jiri Vrablik. Vrablik pokonał Marka Badowskiego 3:0, a Wang Yang ograł po pięciu setach Greka Gionisa Panagiotisa 3:2. Dwie walki przegrał natomiast nasz lider Wei Shihao i o końcowym wyniku zadecydowała gra deblowa. Nasza para Wang Yang – Jiri Vrablik zagrała znakomicie, pokonując duet z Grodziska Panagiotis – Sirucek 2:1. Powtórzenie zwycięskiego wyniku wcale nie będzie łatwe, ale na pewno możliwe. Nasza drużyna zapewne grać będzie w składzie: Wang Yang, Jiri Vrablik, Taku Takakiwa i Paweł Fertikowski. Naszym atutem będzie własna hala i oczywiście najlepsi kibice w kraju. Początek tego meczu o godzinie 16.