Dokładnie 8 lutego na uroczystym balu poznamy najlepszych sportowców roku 2019 w Działdowie oraz sportowe talenty. Dziś przedstawiamy nominowanych . 

To już kolejny plebiscyt w Działdowie dotyczący najlepszych z najlepszych. Dla przypomnienia informujemy, że pierwszy plebiscyt odbył się w roku 1974 i wówczas dokonano wyboru 10 najlepszych sportowców KS Start, albowiem przypadało wówczas 20-lecie tego zasłużonego dla działdowskiego sportu klubu, dziś niestety już nie istniejącego. Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że tym najlepszym został wówczas piłkarz Roman Pawelski. Później wszystko toczyło się zwyczajnym rytmem i co roku dokonywano wyboru najlepszych. Przy okazji warto wspomnieć, że w roku bieżącym ukazała się książka o działdowskich plebiscytach pt. „Najlepsi sportowcy Działdowa”.

Obecnie trwają przygotowania do rozstrzygnięcia tegorocznego plebiscytu. W wyborze tych najlepszych uczestniczą przedstawiciele poszczególnych działdowskich klubów oraz szkół, część radnych i ludzi zaangażowanych w sprawy działdowskiego sportu. Tak jak przed rokiem mieszkańcy Działdowa będą także mogli wybrać swojego sportowca za pośrednictwem głosowania internetowego, wkrótce poznamy szczegóły i zasady tego głosowania. Wybrany w ten sposób sportowiec lub sportsmenka otrzyma specjalna statuetkę sportowca roku wybranego głosami mieszkańców. Do tego zaszczytnego tytułu pretenduje spora grupa działdowskich zawodników i wszyscy z nich zasługują na słowa uznania. Kto zostanie tym najlepszym zadecydują głosy mieszkańców.

Przypominamy jak wyglądała najlepsza sportowa piątka przed rokiem: 1.Wang Yang (tenis stołowy), 2.Artur Cytlał (rzut oszczepem), 3.Jiri Vrablik (tenis stołowy), 4.Oskar Pieckowski (piłka nożna), 5.Michał Karbowski (biegi). Sportowym talentem roku został Mateusz Rutkowski (tenis stołowy), a sportowcem wybranym przez mieszkańców Działdowa Zbigniew Bartkowski (długodystansowiec). 

Lista nominowanych sportowców za rok 2019:
Mateusz Banach (baseball)
Artur Cytlał (rzut oszczepem)
Piotr Czarnecki (piłka nożna)
Karol Jarzynka (kicxboxing)
Michał Karbowski (biegi długie)
Marcin Kasprowicz (biegi długie)
Rafał Kołakowski (biegi długie)
Martyna Konarzewska (biegi długie)
Adrian Kowalkowski (kicxkboxing)
Patryk Lewandowski (tenis stołowy)
Maciej Lipiński (baseball)
Kamil Molski (piłka nożna)
Oskar Pieckowski (piłka nożna)
Magdalena Pietruszka (biegi długie, triathlon)
Mateusz Rutkowski (tenis stołowy)
Jakub Szymański (tenis stołowy)
Jiri Vrablik (tenis stołowy)
Wang Yang (tenis stołowy)