To była dobra sobota naszych drużyn w minionej kolejce spotkań mistrzowskich w lidze okręgowej. Zarówno Delfin Rybno jak i Polonia Iłowo wygrały mecze, a Delfin dodatkowo wskoczył na fotel lidera tabeli. Nasze drużyny w lidze okręgowej mają jeszcze szanse na jej podtrzymanie, albowiem do zakończenia rundy jesiennej pozostały dwie kolejki mistrzowskich spotkań.

W sobotę Delfin grał na własnym boisku z Tęczą Miłomłyn. Zaczęło się znakomicie, bo już w pierwszej akcji Mariusz Szatkiewicz zdobył gola i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 10. minucie podwyższył wynik Patryk Rozentalski, a w 26. ustalił, jak się później okazało, końcowy wynik tego spotkania Miłosz Drzewiński. Druga połowa meczu nie przyniosła już żadnych goli, a to przekonywujące zwycięstwo pozwoliło Delfinowi wyjść na prowadzenie w ligowej tabeli (30 pkt.). Stało się to po porażce dotychczasowego lidera z Tolkmicka, który niespodziewanie uległ w Janowcu Kościelnym miejscowemu Orłowi i to aż 2:5. Taki wynik należy uznać za sporą niespodziankę.

Drugi reprezentant naszego powiatu Polonia Iłowo także zapisała na swoim koncie zwycięstwo, co prawda skromniejsze aniżeli Delfin, ale liczą się zdobyte punkty. Polonia podejmowała na własnym boisku Kormorana Zwierzewo. Otwarcia bramkowego dokonał w tym spotkaniu Mateusz Gregorczyk, wykorzystując rzut karny i była to 42. minuta meczu. Drugą bramkę dla Polonii strzelił Maciej Komorowski dwie minuty później. Otrzymał on dobrego zagrania od Sebastiana Szczepańskiego i uprzedzając bramkarza skierował piłkę do siatki. Goście ze Zwierzewa strzelili gola z rzutu wolnego na kwadrans przed końcowym gwizdkiem i więcej bramek już nie padło, dzięki czemu Polonia zdobyła komplet punktów. W najbliższej kolejce Delfin zagra w Tolkmicku i będzie to mecz o liderowanie w tabeli. Polonia natomiast, zagra również na wyjeździe w Gągławkach, w tym przypadku można się spodziewać kolejnych punktów. Aktualnie Polonia zajmuje 5. miejsce i ma na koncie 24 punkty.