Nie zwalnia tempa drużyna piłkarzy MKS Działdowo. W niedzielnym meczu w Złotowie strzeliła gospodarzom cztery bramki, tracąc jedną. Gorzej zagrały dwie pozostałe drużyny z naszego powiatu. Iskra Narzym uległa wysoko w Rudzienicach, a Wel Lidzbark przegrał na własnym boisku z Zamkiem Kurzętnik. MKS zajmuje w tabeli 4. miejsce z dorobkiem 10 punktów i traci do Radomniaka 3 punkty, a do wicelidera z Rudzienic jeden punkt. Iskra jest na pozycji ósmej i ma 5 punktów, Wel spadł na ostatnie miejsce w tabeli i ma tylko jeden punkt.

Lider Złotowo – MKS Działdowo 1:4
Trwa dobra passa piłkarzy Krzysztofa Pieckowskiego. W Złotowie nasi zawodnicy zdobyli cztery gole. Najpierw bramkę dla MKS zdobył Jakub Zębalski, ale później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Drugą i trzecią bramkę dla Działdowa strzelił Adrian Bąbalicki, a czwartą, już w drugiej połowie, dołożył Piotr Czarnecki. W meczu nie wystąpił dobrze radzący sobie w polu karnym rywali Damian Kalisz, ale godnie go zastąpili koledzy, dzięki czemu nasz zespół odniósł pewne zwycięstwo w meczu wyjazdowym. W najbliższą niedzielę MKS zagra na własnym boisku o godzinie 16. z Jordanem Kazanice.

Wel Lidzbark – Zamek Kurzętnik 1:3
Ten sezon wyraźnie źle rozpoczął się dla Welu i ten marazm trwa przez kolejne mecze. Zaledwie jeden zdobyty punkt i niemoc strzelecka trwa. Zamek rozpoczął dobrze, bo już w 13. minucie Tomasz Słupski strzelił gola i wyprowadził drużynę z Kurzętnika na prowadzenie. Podwyższył prowadzenie w 27. minucie Michał Piceluk, a w 37. kolejnego gola zdobył Rafał Wiśniewski. Zanosiło się na wielką klęskę, ale pod koniec pierwszej części gry (44. minuta) gola zdobył Dominik Strungowski. Po wznowieniu gry gole już nie padły i Zamek wyjechał w Lidzbarka bogatszy o trzy punkty. W najbliższą sobotę o godzinie 16. dojdzie do derbów w powiecie pomiędzy Iskrą Narzym i Welem Lidzbark, a mecz rozegrany zostanie w Narzymiu.

Czarni Rudzienice – Iskra Narzym 7:0
Wicelider tabeli był bezlitosny dla Narzymia. Szczególnie mocno dał się we znaki Marcin Karczewski, który zaaplikował narzymskim piłkarzom aż sześć goli, jednego dołożył Bartosz Lisiak i pogrom Iskry stał się faktem. Czy w sobotnim meczu z Welem Iskra pokusi się o zwycięstwo trudno wyrokować. Zarówno drużynie z Narzymia, a tym bardziej z Lidzbarka punkty są bardzo potrzebne i zespoły będą walczyć zapewne do ostatniego gwizdka o korzystny dla siebie rezultat.