Działdowski parkrun ma już dwa latka. W sobotę, 10 sierpnia miłośnicy biegania spotkali się w lesie w Malinowie, aby uczestniczyć już w 105 edycji tego biegu.

Na starcie stanęło ponad 70 osób i było wyjątkowo uroczyście, po prostu urodzinowo. Był tort, napoje, gorąca zupa, a przede wszystkim dobra atmosfera. Biegających w tym dniu odwiedził burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński i poseł na sejm RP Piotr Cieśliński.

Przed startem do 105. biegu założyciele parkrun Działdowo, Marcin Kasprowicz i Tomasz Nąć, wręczyli pamiątkowe gadżety dla wolontariuszy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w przygotowaniu każdego biegu. Są to: Dorota Marcinkowska, Anna Markiewicz, Anna Konopka, Hanna Koźmińska, Elżbieta Żywko, Oliwia Nąć, Adam Włodarczyk, Magda Skuza – Sendzicka, Aleksander Sendzicki, Paweł Wółkowski, Jacek Cytlał, Piotr Koźmiński, Artur Zajączkowski, Andrzej Borowski.

- Dziękujemy naszym sponsorom: Hufcowi ZHP Działdowo, Nadleśnictwu Lidzbark, Cukierni Rosario oraz burmistrzowi Działdowa Grzegorzowi Mrowińskiemu za objęcie naszego urodzinowego biegu swoim patronatem – powiedział Tomasz Nąć. - Zapraszamy na następne nasze biegi w lesie w Malinowie w każdą sobotę o godzinie 9.00 – dodał Marcin Kasprowicz.

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że jako pierwsi na mecie zameldowali się: Zbigniew Bartkowski i Joanna Katarzyna Szypulińska, a wielu uczestników pobiło w tym urodzinowym biegu swoje rekordy życiowe.