Działdowska drużyna MKS rozegrała w sobotę, 20 lipca mecz w rundzie przedwstępnej w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Choć gospodarzem meczu była drużyna Działdowa, to spotkanie rozegrano na boisku w Kozłowie (boisko w Działdowie jest po renowacji). Mecz momentami stał na niezłym poziomie, ale były także chwile przestoju i mało dokładnej gry. Początek był dobry dla MKS, albowiem już w 9. minucie po strzale Damiana Kalisza działdowianie objęli prowadzenie. Krótko przed przerwą ten sam zawodnik strzałem z 7 metrów pokonał po raz drugi bramkarza Kozłowa. Dziesięć minut po przerwie na listę strzelców wpisał się Piotr Czarnecki. Przewaga działdowian w tej części gry była zdecydowana i w 72. minucie meczu nasz zespół przeprowadził kolejną skuteczną akcję. W polu karnym po dwójkowej akcji Kalisz – Czarnecki, ten drugi dopełnił formalności i zdobył gola. Kwadrans później nastąpiło długie podanie piłki z połowy boiska do Damiana Kalisza w pole karne Kozłowa i nasz zawodnik po ograniu obrońcy i bramkarza ulokował piłkę po raz piąty w bramce przeciwnika. Fatalne były trzy ostatnie minuty dla naszego zespołu. Najpierw w 88. minucie przy bardzo biernej postawie naszej defensywy, drużyna z Kozłowa zdobyła pierwszą bramkę. Minutę później padł drugi gol i znowu należy go zapisać jako nieudolność naszej obrony. W ostatnich sekundach gry była wyśmienita okazja na trzeciego gola. Najpierw strzał zawodnika Kozłowa obronił nasz bramkarz, wybijając piłkę przed siebie, a dobitka drugiego zawodnika z bardzo bliskiej odległości okazała się niecelna.

Dzięki wygranej MKS awansował do kolejnej rundy rozgrywek PP. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zagra ze Startem Nidzica. Mecz odbędzie się na stadionie w Działdowie.