Od zwycięstwa 4:0 rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze MKS Działdowo w rozgrywkach klasy B. Rywalem w sobotę, 6 kwietnia była drużyna Avisty Łążyn.

Niemal przez pierwsze pół godziny działdowscy piłkarze nie mogli przełamać niemocy strzeleckiej, choć sytuacje i to 100% były. Dopiero podyktowany rzut karny w 27. minucie gry dał prowadzenie działdowianom. Do piłki podszedł Adrian Bąbalicki i pokonał bramkarza gości. Trzy minuty po wznowieniu drugiej części gry ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Bąbalicki. Piłkę z rzutu wolnego z okolicy chorągiewki rożnej posłał przed bramkę Cezary Pieckowski, a tam głową dopełnił formalności wspomniany Bąbalicki. W drugiej połowie znowu nasza drużyna miał wiele doskonałych sytuacji do zdobycia bramek, ale ze skutecznością w tym dniu było bardzo źle. W 70. minucie zdarzyła się sytuacja niesamowita. Adam Pawlaczyk ograł przed bramką bramkarza gości i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, zamiast do pustej bramki. Dwie minuty później najładniejszą bramkę meczu zdobył Łukasz Szymański, który strzałem z 24 metrów pod poprzeczkę, pokonał bramkarza Avisty. Niespełna dwie minuty później w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Czarnecki, ale posłał piłkę z kilku metrów obok słupka. Kiedy mecz dobiegał końca zrehabilitował się Piotr Czarnecki, posyłając piłkę do siatki bramki gości z odległości około 18 metrów. Już w doliczonym czasie gry piłkę w kierunku bramki posłał Piotr Czarnecki i wpadłaby ona na pewno do siatki, ale jeszcze przed linią bramkową dobił ją Szymon Gęsicki, który był na spalonym i sędzia gola nie uznał.

Podsumowując, był to mecz niewykorzystanych sytuacji, bo gdyby nie to, wynik powinien być bardzo wysoki. Ostatecznie zwycięstwo 4:0 może cieszyć, bo o stylu kibice szybko zapomną. MKS nadal jest na czele tabeli.

MKS grał w składzie: Kamil Molski, Adrian Bąbalicki, Sławomir Cybulski (77’ Marcin Rzymowski), Cezary Pieckowski, Norbert Blank, Oskar Pieckowski, Bartosz Sobotka, Łukasz Szymański (73’ Jakub Sobotka), Jakub Zębalski (61’ Adam Pawlaczyk), Piotr Czarnecki, Damian Kalisz (77’ Szymon Gęsicki)