Ma 55 lat, mieszka w Działdowie, pracuje w firmie Heinz Glas. Bardzo poważnie traktuje swoją pracę zawodową, ale szczególnie ceni swoją pasję sportową, pasję do biegania. Można go zobaczyć niemal każdego dnia, jak przemierza kilometry w różnych częściach Działdowa i poza miastem. Są to ulice, drogi, leśne ścieżki i działdowski stadion. Od wielu lat startuje, z dużym powodzeniem, w różnych biegach na terenie całego kraju od 5 km do maratonu włącznie. Nie unika także biegów ekstremalnych.

Słowem, człowiek stworzony do biegania i wzór dla młodszych do naśladowania. Jego najlepsze rezultaty na poszczególnych dystansach; maraton (42 km i 195 m) – 3 godz. 3 min., półmaraton w Gdańsku – 1 godz. 18 min. i 19 sek., 15 km – 55 min. i 43 sek., 10 km – 35 min. i 53 sek., 5 km – 17 min. i 19 sek.

- Tak naprawdę bieganie towarzyszyło mi od młodych lat mojego życia. Biegałem rekreacyjnie łącząc to z ćwiczeniami siłowymi. Na pierwszy półmaraton ostródzki namówił mnie kolega Andrzej Borowski, tam zająłem drugie miejsce i to mnie zmotywowało do dalszego biegania. Muszę powiedzieć, zachęcając wszystkich do biegania, że jest to najprostsza forma uprawiania sportu w tym rekreacyjnym wydaniu. Sport profesjonalny potrzebuje wielu wyrzeczeń i jest dość kosztowny. Ten rekreacyjny, uprawiany dla przyjemności i dobrego samopoczucie, niewiele kosztuje. Wystarczy tylko dobre, wygodne obuwie oraz dres lub strój sportowy i możemy udać się na trasę lub stadion. Ja tak właśnie traktuję swoją sportową pasję i zachęcam bardzo mocno do pójścia w moje ślady – powiedział działdowski długodystansowiec.

Więcej w  aktualnym wydaniu TD.