Po wakacyjnej przerwie tenisiści stołowi powracają do gry. Działdowski Dekorglass od razu zaczyna od wysokiego pułapu. Do Działdowa przyjeżdża sam mistrz Polski Kolping Jarosław.

Nasza drużyna ma sporo do udowodnienia za dwie porażki w poprzednich rozgrywkach. Przypominamy, w Działdowie wygrał Kolping 3:1, a było to 17 października 2017 roku. W meczu rewanżowym w Jarosławiu, 20 lutego 2018 roku także lepsi byli tenisiści z Jarosławia, którzy wygrali gładko 3:0. W obydwu zespołach zaszły zmiany kadrowe i wynik najbliższego spotkania jest sprawą otwartą. Czy Jiri Vrablik zwycięsko zadebiutuje w roli trenera, przekonamy się w niedzielę. Jeżeli w drużynie Kolpinga wystąpi Chińczyk Huo Yingchao, to o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Ten zawodnik w poprzednich rozgrywkach nie zaznał goryczy porażki, a rozegrał bardzo dużo pojedynków. Ponadto do drużyny z Jarosławia doszedł Czech Tomas Konecny, grający do niedawna w Polonii Bytom oraz Ukrainiec Kon Lei, Jakub Zelnik ze Słowacji i Piotr Chodorski, który grał w Spójni Warszawa. W zespole Działdowa zadebiutuje zapewne Japończyk Taku Takakiwa, który w poprzednim sezonie bronił barw Palmiarni Zielona Góra i miał niezły bilans swoich gier. Przy głośno dopingującej działdowskiej publiczności powinien pokazać tenis na najwyższym poziomie. Oprócz Japończyka trener Vrablik na najbliższy mecz będzie miał do dyspozycji następujących zawodników: Wang Yanga (Słowacja), Pawła Fertikowskiego, Wenlianga Xu oraz Kamila Kurowskiego. Ponadto sam trener Vrablik jest stale w pełnej dyspozycji i w każdej chwili może stanąć przy stole, wygrywając swoje walki, tak jak to czynił do tej pory.

Pierwszy mecz z Kolpingiem rozpocznie się w niedzielę, 2 września o godzinie 18 w hali sportowej przy ul. Jagiełły 33. Doping kibiców szczególnie pożądany.