W ciągu ostatnich dni odeszły od nas dwie osoby, które były mocno związane z lokalnym sportem. Wczoraj, na cmentarzu parafialnym w Działdowie pożegnaliśmy byłego zawodnika Startu Działdowo, Pawła Wernika, jutro zaś odbędzie się pogrzeb Eugeniusza Przyborskiego, wieloletniego piłkarza, działacza oraz radnego z Narzymia.

W czwartek, 3 sierpnia na działdowskim cmentarzu parafialnym pochowany został piłkarz Startu Działdowo Paweł Wernik. W działdowskiej drużynie występował w IV i III lidze prowadzonej wówczas przez trenera Wiktora Pełkowskiego. Wcześniej, jako młody piłkarz grał najpierw w Iskrze Narzym, a później w działdowskiej Wkrze. W Starcie występował jako lewy obrońca. Zmarł w wieku zaledwie 29 lat. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy, w tym koledzy z boiska, którzy na trumnie złożyli klubową koszulkę. 

W środę, 2 sierpnia w wieku 63 lat zmarł Eugeniusz Przyborski, znany przed laty piłkarz, grający najdłużej w Iskrze Narzym. Przez pewien okres bronił także barw Startu Działdowo. Po zakończeniu piłkarskiej kariery przez długie lata piastował funkcję prezesa klubu w Narzymiu, był także we władzach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie. Przez szereg lat piastował także funkcję radnego Rady Gminy w Iłowie oraz radnego Rady Powiatu Działdowskiego. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 5 sierpnia o godz. 11:00, w kaplicy prz Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Narzymiu.