W środę, 10 lutego 2021 roku zmarł zasłużony piłkarz Startu Działdowo Alojzy Jabłonowski. Występował przez szereg lat na pozycji bocznego obrońcy.

W zespole seniorów nie istniejącego już KS Start Działdowo występował od połowy lat 60. i bronił jego barw przez około 10 lat. Zawsze należał do bardzo mocnych punktów drużyny, niezwykle waleczny i ofiarny piłkarz. Jego największym sukcesem było zdobycie z drużyną działdowskiego Startu Pucharu Polski na szczeblu ówczesnego okręgu olsztyńskiego. Mecz finałowy rozegrano w Nidzicy i drużyna Startu wygrała ten finał po dramatycznym meczu z OKS OZOS Olsztyn (obecny Stomil). Warto przypomnieć, że Start prowadził do przerwy 3:0, ale w drugiej odsłonie drużyna olsztyńska doprowadziła do remisu. Nastąpiła dogrywka i w niej Start zdobył czwartą, zwycięską bramkę. Drużyna z Działdowa wystąpiła w tym meczu w składzie: Zbigniew Wiśniewski, Alojzy Jabłonowski, Roman Rogalski, Adam Skibniewski, Stefan Sieński, Ładysław Cichosz (Roman Pawelski), Paweł Rodziński, Bogdan Witkowski, Roman Młodoch, Ryszard Gaudziński, Jerzy Piskorowski.