U schyłku roku poprzedniego piłkarze Delfina (i nie tylko) otrzymali w prezencie oświetlenie boiska na którym miejscowa drużyna rozgrywa mecze mistrzowskie w IV lidze. Jak na razie jest to cześć oświetlenia, ale już można prowadzić zajęcia treningowe na znacznym obszarze boiska. W sytuacji, kiedy zajęcia odbywać się będą w godzinach prawie wieczornych, to w okresach wczesnej wiosny i później jesieni rozwiązuje w znacznym stopniu problemy dla piłkarzy.

- Jeszcze w roku ubiegłym zamontowane zostały cztery maszty i na każdym z nich zainstalowano po dwie lampy. Koszt tego przedsięwzięcia wynosił niewiele ponad 14 tysięcy zł, a środki pochodziły z budżetu gminy Rybno, natomiast wykonawcą była lokalna firma - powiedziała szefowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie Hanna Bem.

Oświetlenie boiska to nie tylko korzyść dla piłkarzy, ale także dla lekkoatletów, którzy w zdecydowanie lepszych warunkach mogą biegać po bieżni. O ile zajdzie potrzeba zainstalowania kolejnych lamp oświetleniowych, to takie prace są możliwe w przyszłości.