W tej fazie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, grupę mistrzowską (6 zespołów) i grupę spadkową (7 drużyn). Kibiców działdowskiego Dekorglassu interesuje grupa mistrzowska, bo w niej występuje działdowski zespół, plasując się po I rundzie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Początkowo rozgrywki miały być wznowione 8 stycznia, ale ostatecznie PZTS podjął decyzje, że ruszamy 20 stycznia.

Naszymi rywalami w tej fazie gry są: Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Sokołów Jarosław, Dojlidy Białystok, Gwiazda Bydgoszcz i AZS Gdańsk. Układ gier naszego zespołu jest o tyle korzystny, że trzy spotkania gramy we własnej hali, a tylko dwa na wyjazdach. Najgroźniejsi nasi rywale to Bogoria, Dojlidy i Jarosław, choć należy pamiętać, że w Bydgoszczy nasza drużyna poniosła porażkę. Największym chyba zaskoczeniem jest drużyna z Gdańska, którą wielu skazywało na walkę o utrzymanie, a tu niespodziewanie gdańszczanie walczą w grupie mistrzowskiej.
Już w drugiej kolejce dojdzie do meczu na szczycie, lider z Grodziska grać będzie z wiceliderem w Działdowie. Tu wskazanie faworyta jest podobne do trafienia szóstki w lotto, każdy wynik jest możliwy. Do zespołu Bogorii wraca po występach w Japonii Gionis Panagiotis, a co znaczy Grek w tej drużynie, przekonało się już wielu zawodników. Zresztą nie tylko mecz z Bogorią będzie należał do gatunku dreszczowców, pozostali rywale też tanio skóry nie zamierzają sprzedać. Nasza drużyna w pierwszej kolejności musi myśleć o zajęciu pierwszego lub drugiego miejsca, bo to daje od razu awans do półfinału. O dwa dalsze miejsca walczyć będą zespoły kolejne w tabeli. Ćwierćfinały dla tych drużyn, to tylko jeden mecz w hali zespołu z wyższej lokaty w tabeli.
W ćwierćfinałach grać będą, zespól trzeci w tabeli z zespołem szóstym oraz zespół czwarty z piątym. Drużyna z pierwszego miejsca zagra dwa mecze półfinałowe ze zwycięzcą pary 4-5, a drugi zespół z tabeli grać będzie dwa mecze ze zwycięzca pary 3-6.
W kwietniu rozegrane zostaną ćwierćfinały i półfinały. Dwa najlepsze zespoły zagrają jeden mecz finałowy, którego terminu i miejsca jeszcze nie podano. Przyznać jednak należy, że szykują się spore tenisowe emocje. Na obecną chwilę jeszcze nie wiadomo, czy mecze rozgrywane będą przy udziale kibiców. Ta decyzja należy do rządu. Na rozstrzygniecie musimy trochę poczekać.
Nie mniej jednak relacje na żywo będzie można oglądać w internecie.
Tekst CEŁ

Terminarz II rundy superligi (grupa mistrzowska)
20.01.2021 Dekorglass – AZS Gdańsk (godz. 16.00)
22.01.2021 Dekorglass – Gwiazda Bydgoszcz ( godz. 18.00)
26.01.2021 Dekorglass – Bogoria Grodzisk Maz. (godz. 16.00)
22.03.2021 Dojlidy Białystok – Dekorglass (godz. 16.00)
30.03.2021 Sokołów Jarosław – Dekorglass (godz. 18.00)
11.04.2021 mecze ćwierćfinałowe (po 1 spotkaniu)
23.04.2021 mecze półfinałowe
25.04.2021 mecze półfinałowe (rewanże)
(Terminy niektórych spotkań mogą ulec zmianie)