Wykorzystując przerwę w rozgrywkach superligi tenisowej, czołówka tenisistów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju uczestniczyła w turnieju Lotto Top 16 w Gdańsku. Wśród grających 16 tenisistów był także zawodnik działdowskiego Dekorglassu Jakub Dyjas. Wygrał on wszystkie swoje pojedynki, a było ich w sumie sześć. W najważniejszym spotkaniu w finale, pokonał dopiero po siedmiu setach Czecha Pavla Sirucka 4:3.

- Przerwę w rozgrywkach ligowych wykorzystaliśmy, by rozegrać ciekawy turniej w mocnej obsadzie. W grupie pokonałem: Artura Grelę, Damiana Węderlicha i Marco Gollę. W fazie pucharowej uporałem się z Adamem Doszem 4:1 i Miłoszem Redzimskim 4:2. Te wygrane pozwoliły mi stanąć do walki finałowej, w której rywalem był Pavel Sirucek. To był bardzo trudny pojedynek. Prowadziłem po czterech setach 3:1, ale w kolejnych dwóch Pavel zmienił taktykę i doprowadził do stanu remisowego 3:3.
O wszystkim zadecydował siódmy set. Do stanu 7:7 było wszystko możliwe, ale w końcówce panowałem nad sytuacją przy stole i ostatecznie wygrałem 11:8 – powiedział po zakończeniu turnieju Jakub Dyjas.

Trzecie miejsce zajął Marek Badowski, a czwarte Miłosz Redzimski (obydwaj z Bogorii).