We wtorek, 28 lipca na stadionie w Toruniu odbył się mityng lekkoatletyczny w ramach memoriału Grzegorza Duneckiego. Był on doskonałym lekkoatletą, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Dla uczczenia Jego pamięci od wielu lat odbywa się memoriał w Toruniu, bo w tym mieście Grzegorz Dunecki należał do miejscowego klubu i święcił swoje największe sukcesy. Później w Jego ślady poszedł syn Leszek i zdobył srebrny medal olimpijski w Moskwie (1980 r) w biegu sztafetowym 4x100 m oraz złoty na mistrzostwach Europy w Pradze (1978 r).

Na memoriale w Toruniu bardzo dobrze zaprezentował się młody sprinter z Lidzbarka Dawid Pałkowski. W biegu na dystansie 200 metrów uzyskał bardzo dobry czas – 22,67 s. - Jako najmłodszy z całej stawki biegaczy spisał się bardzo dobrze. Zważywszy na dzisiejsze ciężkie warunki startu, zmęczenie po pierwszych dwóch mocnych biegach (60 i 100 m), jest to bardzo dobry występ. Dawid potwierdza świetne przygotowanie do sezonu, to ścisła czołówka biegaczy w kraju w tej kategorii wiekowej. Przygotowania do mistrzostw Polski juniorów młodszych w Łodzi i przyszłorocznych mistrzostw Europy juniorów młodszych trwają i idą w dobrym kierunku – powiedział tuż po zawodach trener Karol Afeltowicz.

Oprócz Dawida w Toruniu startowała także Wiktoria Leśniewska. W biegu na 600 metrów spisała się także bardzo dobrze uzyskując czas 1,50:88 s., poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.