Po dość długiej przerwie grupa lekkoatletów z Lidzbarka wreszcie mogła pokazać co potrafi. Na mityngu w Brodnicy znakomicie zaprezentował się Dawid Pałkowski. Uzyskał w biegu na 100 metrów doskonały wynik 10,93 s. W biegu na 200 metrów także uzyskał dobry wynik – 22,53 s. W mityngu w Brodnicy (13 czerwca) inni z grupy trenera Karola Afeltowicza także pokazali się z bardzo dobrej strony. Wiktoria Leśniewska pokonała 600 metrów w czasie 1:54,3 s, Oliwia Pawłowska przebiegła 100 metrów w czasie 15,24 s., Paweł Pałkowski dystans 200 metrów pokonał w czasie 26,24 s.

Dużego zadowolenia nie krył trener lidzbarskich lekkoatletów. - Jak na pierwsze starty po dłuższej przerwie, to znakomite rezultaty. Tym dobrym wynikom sprzyjało właściwe przygotowanie do startów i oczywiście znakomita bieżnia na obiekcie w Brodnicy. Wynik Dawida na 100 metrów to najlepszy wynik w historii, uzyskany przez zawodnika z Lidzbarka. Ten rezultat plasuje młodego zawodnika (2004 rok) w ścisłej czołówce krajowej, to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami w tym roku – powiedział Karol Afeltowicz.

Z niecierpliwością czekać będziemy na kolejne starty lekkoatletów z Lidzbarka, o których chętnie będziemy informować na naszych łamach.