Wiele różnych doniesień było na temat składu Dekorglassu na nowe rozgrywki sezonu 2020/21. Pojawiały się głosy, że w drużynie może zagrać Jakub Dyjas. Sprzeczne informacje dochodziły także na temat gry Shihao Wei. Niektórzy komentatorzy byli pewni, że po opuszczeniu Kolpinga Jarosław przez Kou Lei, jego miejsce zajmie właśnie zawodnik Dekorglassu.

Dziś możemy oficjalnie poinformować, że Jakub Dyjas, najlepszy obecnie polski tenisista stołowy, będzie w przyszłych rozgrywkach reprezentował barwy działdowskiego Dekorglassu. To jednak jeszcze nie wszystkie nowe twarze w działdowskim zespole. Jest już przesądzona sprawa gry w Działdowie Chorwata Andreja Gaciny. Działdowscy sympatycy tenisa zapewne pamiętają pojedynek Jiriego Vrablika z Adrejem Gaciną w meczu w ramach Ligi Mistrzów. Mecz ten odbył się w Działdowie 12 października 2018 roku, a naszym rywalem była rosyjska drużyna z Jekaterynburga. Wygrali Rosjanie 3:0, a Gacina pokonał Vrablika także 3:0. W meczu rewanżowym 6 grudnia 2018 roku także wygrali Rosjanie 3:0, ale w tym meczu Gacina akurat nie wystąpił.

- Na dzień dzisiejszy jest pewny udział w naszym zespole dwóch nowych zawodników, Jakuba Dyjasa i Andreja Gaciny. Do zgłoszenia całego zespołu do rozgrywek sezonu 2020/21 jest jeszcze trochę czasu. Zarząd naszego klubu pracuje nad skompletowaniem całego zespołu, aby zgłosić drużynę w całym zestawieniu. Oprócz wspomnianych nowych twarzy w naszym zespole, będą zgłoszeni także: grający trener Jiri Vrablik, Wenliang Xu, Kamil Kurowski. Dwóch ostatnich rozegrało w zakończonych rozgrywkach po dwa spotkania, ale jak pamiętamy, byli oni podstawowymi zawodnikami zespołu rezerwowego występującego w II lidze, a jak wiemy ten zespół wywalczył awans do I ligi. Rozważamy także zgłoszenie w składzie zespołu superligi młodych, perspektywicznych zawodników, aby w razie potrzeby byli gotowi do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek. Jednak młodzi zawodnicy będą także zgłoszeni w składzie zespołu I ligi i gra na tym szczeblu będzie dla nich priorytetem i podstawą występów w naszych barwach - mówi Ferdynand Chojnowski, prezes KS Dekorglass Działdowo.