W sobotę, 17 października MKS Działdowo grał ważne spotkanie na własnym boisku z wiceliderem tabeli Ossą Biskupiec. Od razu trzeba powiedzieć, że to był dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Po niespełna pół godziny gry działdowianie zdobyli pierwszego gola. To była dobrze rozegrana akcja MKS, zakończona mocnym strzałem z około 20 metrów przez Rafała Rząpa. Tylko trzy minuty cieszyli się działdowianie z prowadzenia. Za rękę w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, która została zamieniona na wyrównującego gola. W 40. minucie MKS przeprowadził składną akcję, lewą stroną poszedł z piłką Adam Pawlaczyk, dograł ją przed bramkę gości i tam głową skierował do bramki Ossy Damian Kalisz. Ponownie działdowianie cieszyli się z prowadzenie tylko trzy minuty. Goście rozegrali szybko swoją akcję i strzałem celnym doprowadzili po raz drugi do wyrównania. Zaledwie osiem minut po wznowieniu gry ponownie na prowadzenie wyszedł MKS. Raz jeszcze w tym spotkaniu strzał z dalszej odległości oddał Rafał Rząp i piłka wpadła do bramki gości. Ossa miała swoją wielką szansę na kolejne wyrównanie, ale dwa strzały z rzędu obronił bramkarz MKS Damian Zieliński. W najbliższą sobotę MKS rozegra swoje spotkanie w Złotowie.

Wel Lidzbark grał mecz w Kazanicach. To był dobry mecz Welu i najważniejsze, że wygrany. Kiedy Wel prowadził 2:0, to gospodarze zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się niebezpiecznie. Po minucie Wel znowu strzelił bramkę i odskoczył na dwie bramki. Po dalszych czterech minutach gospodarze ponownie strzelili gola, ale na więcej Wel już nie pozwolił i wygrał mecz 3:2. W sobotę o godzinie 15. Wel podejmować będzie na własnym boisku lidera, Czarnych z Rudzienic. W tej kolejce Iskra Narzym pauzowała, a w sobotę zagra w Narzymiu z Wichrem Gwiździny o godzinie 15.

Niemoc Delfina trwa nadal. To już piąta porażka z rzędu zespołu z Rybna. Ostatni pojedynek bez porażki miał miejsce 5 września w Rybnie w meczu remisowym z MKS Korsze, natomiast ostatni raz drużyna Delfina wygrała w Olsztynku 2:0 i było to 29 sierpnia. W Lubawie do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy i taki widniał na tablicy do 75. minuty. Chwilę później Motor zdobył pierwszego gola po uderzeniu Cezarego Sobolewskiego, a po kolejnych dziesięciu minutach padła druga bramka po strzale Radosława Gajewskiego. Na poprawienie swojego bilansu Delfin będzie miał okazję w najbliższą sobotę o godzinie 15. na własnym boisku w meczu przeciwko Mazurowi Ełk. Zespół z Rybna plasuje się aktualnie na 13. miejscu z dorobkiem 14 punktów.

Drużyna Huberta Lemanka nie zamierza zwalniać tempa. W każdym meczu gra na maksimum wysiłku, zawsze z zamiarem zwycięstwa. Tak też było w kolejnym meczu w sobotę, 26 września na boisku w Zalewie. Drużyna gospodarzy do słabeuszy nie należy, ale jak widać Polonia radzi sobie z każdym przeciwnikiem, bez względu na to, czy gra u siebie, czy na wyjeździe. Dzięki takiemu podejściu całej drużyny, jest ona, jak na razie, nie pokonana, jako jedyny zespół w lidze okręgowej (tylko jeden remis). Z Ewingami gole dla Polonii strzelili: Jakub Rogowski 2 i Kacper Ciesielski 1. Polonia mogła rozjechać gospodarzy, albowiem ich przewaga była przygniatająca, piłka po uderzeniach zawodników z Iłowa trafiała w poprzeczkę lub słupek chyba sześć razy. W końcówce gospodarze zdobyli gola honorowego i ostatecznie Polonia wygrała 3:1. W najbliższej kolejce, w sobotę, 3 października Polonia grać będzie na własnym boisku o godzinie 15.30 z Drwęcą Nowe Miasto (wicelider tabeli) i to będzie prawdziwy mecz na szczycie.

To już dwudziesta edycja turnieju koszykówki trio basket im. Wilhelma Kornalewskiego. Przed laty wspaniały sportowiec, trener, nauczyciel. Pierwszy turniej koszykówki ulicznej dla uczczenie pamięci tego zasłużonego dla działdowskiego sportu człowieka, był rozegrany na pl. Adama Mickiewicza. Po latach turniej przeniesiono na boisko przy ul. Świerkowej, a organizatorem od początku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie. W tegorocznym turnieju, rozegranym w sobotę, 12 września startowało łącznie 7 zespołów. W roczniku 2006/07 zgłosiła się tylko jedna drużyna i grała wspólnie z zespołami rocznika 2005 i starsi, choć w swoim roczniku została nagrodzona jako zwycięzca. Zespoły podzielone były na dwie grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym”,  a później rozegrano półfinały, walkę o trzecie miejsce i najważniejszy mecz jako finał rozgrywek tego dnia. Zwycięskim zespołem okazała się drużyna pod nazwą Regal Działdowo. Skład tego zespołu: Hubert Anczewski, Szymon Bońkowski, Julian Brzozowski, Mateusz Naworski. Turniej sędziowali: Paweł Szczurewski i Zdzisław Ziółkowski.