We wtorek, 28 lipca na stadionie w Toruniu odbył się mityng lekkoatletyczny w ramach memoriału Grzegorza Duneckiego. Był on doskonałym lekkoatletą, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Dla uczczenia Jego pamięci od wielu lat odbywa się memoriał w Toruniu, bo w tym mieście Grzegorz Dunecki należał do miejscowego klubu i święcił swoje największe sukcesy. Później w Jego ślady poszedł syn Leszek i zdobył srebrny medal olimpijski w Moskwie (1980 r) w biegu sztafetowym 4x100 m oraz złoty na mistrzostwach Europy w Pradze (1978 r).

Na memoriale w Toruniu bardzo dobrze zaprezentował się młody sprinter z Lidzbarka Dawid Pałkowski. W biegu na dystansie 200 metrów uzyskał bardzo dobry czas – 22,67 s. - Jako najmłodszy z całej stawki biegaczy spisał się bardzo dobrze. Zważywszy na dzisiejsze ciężkie warunki startu, zmęczenie po pierwszych dwóch mocnych biegach (60 i 100 m), jest to bardzo dobry występ. Dawid potwierdza świetne przygotowanie do sezonu, to ścisła czołówka biegaczy w kraju w tej kategorii wiekowej. Przygotowania do mistrzostw Polski juniorów młodszych w Łodzi i przyszłorocznych mistrzostw Europy juniorów młodszych trwają i idą w dobrym kierunku – powiedział tuż po zawodach trener Karol Afeltowicz.

Oprócz Dawida w Toruniu startowała także Wiktoria Leśniewska. W biegu na 600 metrów spisała się także bardzo dobrze uzyskując czas 1,50:88 s., poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.

W sobotę, 1 sierpnia rozegrano na boiskach plaży miejskiej w Lidzbarku turniej plażowej piłki siatkowej o puchar burmistrza Lidzbarka. Doskonała pogoda, duża liczba startujących drużyn, aż 18 zespołów i bardzo zacięte spotkania, stojące na dobrym poziomie. Ze względu na sporą liczbę startujących par, turniej rozgrywano systemem brazylijskim. Puchary i medale ufundowane zostały przez organizatora turnieju czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku. Nagrody rzeczowe ufundowały: firma Agronaft Lidzbark oraz MP Auto Lidzbark. Jak zapowiedział dyrektor MOSiR Krzysztof Kopowski, następny turniej rozegrany zostanie jeszcze w sierpniu. Informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej MOSiR.

 

Kolejność pierwszej szóstki:
1. Wiktor Mielczarek – Rafał Maluchnik (Lidzbark/Olsztyn)
2. Mikołaj Rochna – Radosław Rochna (Zielona)
3. Piotr Szempliński – Dariusz Paszkowski (Olsztyn)
4. Łukasz Szupryt – Patryk Szulewski (Płock)
5/6. Przemysław Wypych – Patryk Stępień (Działdowo)
Dawid Karpiński – Maciej Grabowski (Lidzbark)

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia rozpoczynają rozgrywki mistrzowskie drużyny piłkarskie. Z naszego powiatu w IV lidze występować będzie Delfin Rybno, w lidze okręgowej Polonia Iłowo, natomiast w klasie A grać będą trzy nasze drużyny: MKS Działdowo, Wel Lidzbark oraz Iskra Narzym.


Zestaw par I kolejki:
Delfin Rybno – Tęcza Biskupiec (sobota g. 16.)
Polonia Iłowo – Grunwald Gierzwałd (niedziela g. 17.)
Orzeł Ulnowo – MKS Działdowo (sobota g. 17.)
Lider Złotowo – Wel Lidzbark (sobota g. 17.)
Avista Łążyn – Iskra Narzym (niedziela g. 14.)

We wtorek, 14 lipca pożegnaliśmy na działdowskim cmentarzu znakomitego przed laty bramkarza działdowskiego Startu Kazimierza Słomkowskiego. Cztery dni później odbył się pogrzeb innego zawodnika działdowskiej drużyny – Ryszarda Lipki.

W sobotę, 18 lipca rozegrana została wstępna runda rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. MKS Działdowo podejmował na własnym boisku Start Nidzicę. W normalnym czasie padł wynik 3:3, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii rzutów karnych lepsza okazała się drużyna z Nidzicy, która wygrała dopiero w siódmej serii 6:5.

Wel Lidzbark, choć przegrywał z Polonią Iłowo 0:1 (gol Aleksander Kruszyński), jednak ostatecznie lepsi okazali się po całym meczu piłkarze Welu, wygrywając 2:1. Gole dla drużyny z Lidzbarka strzelili: Patryk Godziszewski i Damian Krankowski. Wel w następnej rundzie grać będzie z Olimpią Olsztynek. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę.

Również Iskra Narzym awansowała do dalszych gier, pokonując 3:0 SKS Szczytno. Gole dla Iskry: Gorzki, Arczewski i Rynkowski. Iskra w kolejnej rundzie spotka się z Orłem Janowiec Kościelny.

Delfin Rybno w swoim pierwszym meczu PP grać będzie z drużyną Omulew Wielbark.