Otrzymaliśmy sygnały od czytelników, iż duży taras widokowy na ścieżce wokół jeziora w Rybnie został uszkodzony. Zaniepokojeni mieszkańcy pytali, czy korzystanie z niego jest bezpieczne. Jak się okazuje, nie ma powodów do niepokoju.

- Problem z tarasem zostanie rozwiązany w najbliższym czasie i stanowi jedynie o negatywnych efektach wizualnych. Belki oraz pokład nie uległy uszkodzeniu. Korzystanie ze ścieżki w żaden sposób nie zagraża osobom tam przebywającym – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Dodatkowo urzędnicy informują, iż przy budowie przedmiotowej ścieżki edukacyjnej zachowana została należyta staranność wykonywania zadania oraz cała inwestycja zgodna jest z projektem budowlanym. Podczas sporządzania dokumentacji technicznej bazowano na posiadanych badaniach geologicznych lecz różnorodność terenu i przekrój warstw nośnych pod każdym palem może być inna. - Po oględzinach stwierdzono, iż mogło nastąpić podmycie pali sąsiadujących poprzez wpływający do jeziora ciek wodny, a tym samym ich zagłębienie i miejscowe zaniżenie tarasu. Na całej długości ścieżki jedynie w miejscu „dużego tarasu” zauważono taką sytuację i jest to przypadek incydentalny. Trwa ustalanie sposobu i harmonogramu prac naprawczo - zapobiegawczych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – czytamy.