Podobnie jak w latach ubiegłych, Urząd Gminy Rybno organizuje staże administracyjne. W tym roku planowane są cztery stanowiska – dwa dla osób poniżej 29 roku życia (od 1 czerwca) i dwa dla osób starszych (od 1 kwietnia). Długość stażu wynosi 6 miesięcy. Po tym czasie istnieje możliwość przedłużenia zatrudnienia o kolejne 3 miesiące.

Osoby chętne do pracy proszone są o złożenie podań, CV, listów motywacyjnych, w których zostaną wykazane kwalifikacje, uprawnienia i umiejętności zainteresowanych. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną nabór do pracy odbędzie się na podstawie podań.

Dokumenty należy składać do 26 lutego 2021r. w sekretariacie Urzędu Gminy Rybno.

Rozpoczęły się długo wyczekiwane prace związane z modernizacją energetyczną Szkoły Podstawowej w Hartowcu. Remontowi sprzyja fakt, że z powodu pandemii, część klas jest wyłączona z zajęć.

Niskie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom, ale przede wszystkim zwierzętom. W minionym tygodniu po ulicach Rybna błąkała się wychłodzona sarna. W pewnym momencie zwierze skryło się przy jednej z posesji przy ul. Dworcowej i wyraźnie nie chciało się z niej ruszyć. Z pomocą przyszli druhowie z OSP w Rybnie. Strażacy odłowili sarnę, a następne przetransportowali ją do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku, które prowadzi Nadleśnictwo Olsztynek.

Grupa młodzieży „W Rękach Młodych”, stowarzyszenie „Żabianka”, gmina Rybno oraz OSiR Rybno zapraszają do uczestnictwa w rywalizacji „900 km biegiem po Gminie Rybno w 2021 roku”, której głównym celem jest popularyzowanie zdrowego trybu życia oraz upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności.

Już po raz piąty rusza Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca w Gminie Rybno. Jego organizatorami w tym roku są: Grupa Młodzieży „W Rękach Młodych”, Gmina Rybno, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, Stowarzyszenie „Żabianka” oraz Serwis informacyjny Syla. - W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na zgłoszenia kandydatów do plebiscytu będziemy czekali do 28 lutego. Następnie w marcu odbędzie się głosowanie, a w kwietniu lub maju V Gala Sportu – mówi organizator Sylwester Kasprowicz. - Dodatkowo informujemy, że poszukujemy ambasadorów Gali Sportu, którzy chcieliby wesprzeć galę oraz tegoroczne projekty sportowe. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 506231242 – dodaje.