Pasję można spełniać w każdym wieku - tak mówi Marek Nowakowski, radny gminy i sołtys Turzy Małej. Poza pracą zawodową, obowiązkami radnego i sołtysa pan Marek znajduje czas na bieganie.

Marek Nowakowski przygodę z biegami rozpoczął półtora roku temu. W swojej krótkiej karierze trzykrotnie przebiegł półmaraton (21km). Pierwszy w czerwcu 2019 r. w Lublinie z czasem 2:02 . Najlepszy czas 1:50:57 osiągnął startując w półmaratonie w Iławie. Najdłuższy dystans, który pokonał to 25km. Chętnie uczestniczy również w zawodach na krótszych dystansach. W Biegu Niepodległościowym w Rybnie, w swojej kategorii na dystansie 8 km, zajął drugie miejsce. Jego życiowy rekord na 5 km to 24:26 min. W lutym pan Marek wystartował w Górznie i wygrał w Cross Wapionka '20 na dystansie 11 km, w kategorii mężczyźni 60+, z czasem 56:11:10. Radny na tym nie przystaje i przygotowuje się do kolejnych zawodów. 61-latek planuje w tym roku start w maratonie.