Gmina Lidzbark się zmienia, a z tych zmian korzystają również najmłodsi. W piątkowe popołudnie, 10 maja, licznie pojawili się przy ulicy Myśliwskiej, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, połączone z rodzinnym piknikiem.

Już przed godziną 18:00 na placu zabaw było gwarno i tłoczno. Najmłodsi z utęsknieniem czekali na oficjalne otwarcie i początek licznych zabaw oraz niespodzianek. Oficjalnego otwarcia placu zabaw dokonał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z zastępcą Januszem Bieleckim. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Miejskiej oraz księdza proboszcza Stanisława Grzywacza, który poświęcił nowo otwarty plac. – Wielofunkcyjny plac zabaw połączony z siłownią zewnętrzną to doskonałe miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Na terenie całego placu zabaw ustawione zostały ławeczki i kosze na śmieci, a cały teren został ogrodzony, co z pewnością zapewni bezpieczeństwo korzystających z niego mieszkańców – mówi burmistrz Maciej Sitarek. – To kolejny już plac zabaw, który umożliwi dzieciom wspólne spędzanie czasu – dodaje. W podziękowaniu za nowe miejsce zabaw, dzieci wręczyły burmistrzowi bukiet kwiatów.

Organizatorem imprezy była Rada Osiedla nr 4. Podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw nie zabrakło wspólnej zabawy, konkurencji sportowych, konkursów z nagrodami, ogniska, a także przejażdżek Welexem. Najmłodsi mieszkańcy mogli także zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozu i wozu strażackiego.

Całkowity koszt inwestycji to 218 870,79 zł.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!