Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku organizuje serię wakacyjnych spotkań dla najmłodszych mieszkańców regionu. Latem zaplanowano dwie odsłony pomysłowego spędzania wolnego czasu – tak by dotrzeć do jak największej liczby dzieci. Zajęcia będą odbywać się zarówno stacjonarnie w Lidzbarku, ale również w poszczególnych świetlicach gminnych.

Moc zabawy w MGOK-u
Na poszczególne dni wakacji zaplanowano wiele ciekawych zajęć, na których każdy może znaleźć coś dla siebie. W ofercie ośrodka są warsztaty teatralne, gra terenowa, pokazy filmowe czy zajęcia z zakresu fotografii. Przez cały lipiec i sierpień w wyznaczone dni (jest ich aż 25), zawsze o godzinie 11. instruktorzy MGOK będą czekać na dzieci, które zechcą uczestniczyć w spotkaniach. Szczegółowa rozpiska dni i tematów zajęć dostępna na stronie mgoklidzbark.com w zakładce Aktualności.

Podczas zajęć obowiązuje limit miejsc w grupie – maksymalnie do 12 osób. Rodzice i opiekunowie swoich pociech powinni zgłaszać i zapisywać dzieci odpowiednio wcześniej pod numerem (23) 696 13 79.

Zajęcia w sołectwach
MGOK wychodzi poza granice miasta, by tego lata dotrzeć do wszystkich dzieci, które wakacje spędzają w domach i nie planują dalekich wycieczek. W tym roku nauczyciele z ośrodka odwiedzą dwukrotnie wszystkie gminne świetlice by przegonić wakacyjną nudę.

Wakacyjna trasa objazdowa już trwa, a najbliższy przystanek przypada w miejscowości Nick – już 9 lipca. Następne w kolejce są: Stare Dłutowo (14 i 21 lipca), Zdrojek (16 i 23 lipca), Jeleń (28 lipca i 4 sierpnia), Wąpiersk (30 lipca i 6 sierpnia), Wlewsk (11 i 18 sierpnia), Słup (13 i 20 sierpnia) oraz Koty (25 i 27 sierpnia). Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 10. Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniach proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się do swojego sołtysa.