W minioną sobotę na antenie TVP2 emitowany był kolejny odcinek popularnego programu rozrywkowego The Voice Kids, w którym to rywalizują ze sobą najlepsze talenty muzyczne młodego pokolenia. Wśród nich znalazła się mieszkanka Jamielnika Natalia Pawelska.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Trwa rozbudowa świetlicy wiejskiej w Bryńsku. Koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych. - W ramach inwestycji powiększona zostanie obecna sala i powstaną nowe pomieszczenia. Ponadto wymieniony zostanie dach oraz drzwi i okna. Modernizacji poddane zostanę również instalacje grzewcza i elektryczna. Remonty świetlic to inicjatywa mieszkańców – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Nieduża świetlica powstaje również w Chełstach w miejscu po dawnej hydroforni. Ta inwestycja będzie kosztować prawie 300 tysięcy złotych. W Tarczynach natomiast świetlica wiejska doczekała się nowego dachu. Wykonano też generalny remont i modernizację świetlicy w Adamowie. Odmalowano ściany, wykonano i wyposażono kuchnię oraz wc. - Świetlice wiejskie to bardzo istotne miejsca dla lokalnej społeczności. Miejsca, w których spotykają się mieszkańcy wsi, swoją działalność prowadzą koła gospodyń wiejskich. To jedyne miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotkać, spędzić wspólnie czas czy zorganizować zebrania wiejskie – dodaje burmistrz. Inwestycje mają być gotowe przed letnim sezonem.

W związku z panująca pandemią w Działdowie oraz Lidzbarku nie udało się uruchomić lodowisk miejskich. Z uwagi na sprzyjającą aurę, Lidzbark postanowił jednak przygotować dla miłośników zimowego szaleństwa pewną alternatywę. Od kilku dni można korzystać z tafli lodu na kąpielisku przy Plaży Miejskiej. Lodowisko będzie otwarte do czasu, aż pozwoli na to pogoda i odpowiednia grubość lodu. Z tafli można korzystać bezpłatnie w godzinach od 13.00 do 19.00. W tych godzinach czynna jest również wypożyczalnia łyżew. Koszt to 5zł.