Gminę Lidzbark odwiedziła sześcioosobowa delegacja z Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva. Jest to ponadgminna jednostka, utworzona przez piętnaście gmin z prowincji Huelva w Andaluzji. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania.

- Głównym punktem programu wizyty były odwiedziny na nowo wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym, który zrobił na gościach duże wrażenie. Żywo zainteresowani przebiegiem budowy całego obiektu, wyrazili chęć wynajmu stadionu dla grup sportowych z regionu Andaluzji. Liczymy na owocną współpracę – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty. Po ponad miesięcznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. W okresie wakacyjnym w trzech placówkach, na terenie gminy Lidzbark, doszło do zmian dyrektorów. Zostali oni przedstawieni podczas spotkania wszystkich dyrektorów z burmistrzem Maciejem Sitarkiem. Włodarz poinformował, iż dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 został Wojciech Nowiński, szkołą w Dłutowie zarządzać będzie Katarzyna Trzcińska-Raczkowska, zaś przedszkolem w Lidzbarku Anna Gużyńska. Spotkanie było również okazją do omówienia spraw związanych z przygotowaniem do roku szkolnego, szkolnych remontach, a także planowanych innowacjach w szkołach.

Ryk silników, kłęby dymu i zapierające dech w piersiach wywrotki. Takiej imprezy gmina Lidzbark jeszcze nie widziała. Po raz pierwszy w historii, w Bełku, odbył się Wrak Race, czyli wyścig ciągników oraz samochodów nie nadających się do jazdy po publicznych drogach. Impreza, która odbyła się 15 sierpnia, zgromadziła dużą liczbę kibiców. Mimo kilku awarii i wywrotek wszyscy uczestnicy, o własnych siłach lub z drobną pomocą, dotarli do mety. Wyścigi dostarczyły wszystkim zgromadzonym wiele emocji i wszystko na to wskazuje, że impreza będzie kontynuowana.

Krystyna Sieg z Lidzbarka samodzielnie wykonała siatkę, na której kolorową muliną wyhaftowała jednorożca – symbol tego miasta. Zajęło to pani Krystynie dwa tygodnie, ale trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie. Praca została przekazana burmistrzowi Maciejowi Sitarkowi i już niedługo będzie ją można podziwiać w budynku Urzędu Miasta i Gminy.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!