Przed uczniami lidzbarskich szkół wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wybranych zostanie 16 radnych z dziewięciu okręgów wyborczych. W większości szkół wybory przeprowadzone zostaną 16 grudnia. Wyjątkiem jest Zespół Szkół, gdzie głosowanie odbędzie się 13 i 16 grudnia. Czym zajmuje się Młodzieżowa Rada Miejska? - Młodzi radni dzielą się pomysłami z Radą Miejską oraz burmistrzem, a także podejmują szereg działań integrujących i wspierających środowisko młodych w Lidzbarku – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Ślub jest przełomowym momentem w życiu każdego człowieka. Każda kolejna rocznica tej wyjątkowej chwili, a w szczególności pięćdziesięcioletni jubileusz pożycia małżeńskiego, to cudowna okazja, aby okazać swoją miłość, wdzięczność i radość ze wspólnie spędzonych chwil. Taką właśnie okazję miały pary z gminy Lidzbark, które w związek małżeński wstąpiły w 1969 roku. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu 20 par odznaczonych zostało specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Polski. Medale oraz dyplomy wręczył małżonkom burmistrz Maciej Sitarek, składając przy okazji życzenia zdrowia, szczęścia i wielu kolejnych lat w małżeństwie.

Odznaczeni zostali: Teresa i Bogumił Celmer, Maria i Hubert Chachulscy, Teresa i Henryk Chylińscy, Danuta i Zygfryd Cichoccy, Zyta i Tadeusz Grochowscy, Renata i Henryk Jacońscy, Elżbieta i Konrad Kaczorowscy, Mieczysława i Józef Kordalscy, Barbara i Jan Liberaccy, Barbara i Jan Ostrowscy, Wiesława i Józef Piątkowscy, Krystyna i Józef Puczyńscy, Bożena i Ludwik Romanowscy, Teresa i Bonifacy Rzewniccy, Irena i Bronisław Sobotka, Elżbieta i Jan Szczepanik, Alicja i Henryk Wiśniewscy, Teresa i Jerzy Zalewscy, Teresa i Józef Zdrojewscy oraz Halina i Ryszard Żukowscy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Lidzbarku odbył się tradycyjny Bal Nauczyciela, podczas którego nagrodzono najlepszych pracowników poszczególnych placówek. W tym roku, oprócz nagród dyrektorskich, burmistrz Lidzbarka wręczył statuetki dla najlepszego dyrektora, nauczyciela oraz pracownika. Wśród dyrektorów zwyciężyła Anna Nowakowska ze Żłobka Miejskiego w Lidzbarku, najlepszym nauczycielem został Robert Karda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku, zaś najlepszym pracownikiem został Michał Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wspólną zabawę.