Znalezienie dewelopera w Krakowie nie jest trudne. Jednak znalezienie dobrego dewelopera w Krakowie może zająć trochę czasu. Kupno mieszkania wiąże się z olbrzymią inwestycją, dlatego tak ważne jest, by kupić mieszkanie w firmie, która cieszy się zaufaniem, ma sporo lat doświadczeń i na koncie przynajmniej kilka ukończonych z powodzeniem inwestycji budowlanych. W jaki sposób jednak znaleźć takiego dewelopera?

Pierwsze kroki należy zacząć od zapoznania się dokonaniami dewelopera, którego ofertą jesteśmy zainteresowani. Sprawdzić trzeba, czy wszystkie inwestycje, których podjął się deweloper, zostały ukończone w terminie i jakie powstały na terenie Krakowa. Warto nawet zobaczyć je osobiście. Przykładem firmy, której inwestycje można podziwiać, jest Super Krak S.A. Deweloper ma ponad 25 lat doświadczenia we wznoszeniu nie tylko budynków mieszkalnych, ale także inwestycji takich jak Park Wodny w Krakowie.

Ważna jest także „robota papierkowa”. Najlepiej w pierwszej kolejności zapoznać się z wpisami do księgi wieczystej i planami zagospodarowania przestrzeni, która znajduje się w najbliższej okolicy osiedla, na którym chcemy kupić mieszkanie. Bardzo więc możliwe, że na początku z okna będziemy widzieć łąki, a za 2-3 lata hipermarket, parking czy autostradę. Dobry deweloper wszelkie informacje niezbędne do zawarcia umowy (pozwolenia na budowę, wyrysy i wypisy z rejestru gruntów, technologie budowy itp.) zawsze zamieszcza na stronie swojej inwestycji. To znacznie ułatwia podjęcie decyzji i może uspokoić przyszłego właściciela mieszkania, że kupuje lokal w takim miejscu, które mu odpowiada i odpowiadać będzie za kilka i kilkanaście lat.

Dobrze, jeśli jesteśmy zainteresowani dwoma różnymi ofertami, wtedy możemy porównać obie oferty, zwracając uwagę na ceny, jak i bonusy (np. w cenie mieszkania jest miejsce parkingowe). Deweloperzy obniżają ceny, zwłaszcza gdy konkurują z inną firmą na tym samym terenie. To zawsze powoduje, że klient korzysta. Jednak trzeba być czujnym, bo zbyt niska cena powinna budzić podejrzliwość, a nigdzie nie ma cudownych okazji, które pomyślane zostały tylko o korzyści dla klienta. Tania oferta nie zawsze okazuje się tą korzystną. Czasami lepiej zdecydować się na mieszkanie w średnim przedziale cenowym, ale od dewelopera, który nie ukrywa niczego przed kupującym i skupia się na jakości. Przecież kupujemy mieszkanie na kilkadziesiąt lat!

Czujnym trzeba być zwłaszcza w przypadku ofert, według których za niską cenę musimy skorzystać z określonego kredytu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto wybrać się do niezależnego doradcy finansowego. Co prawda taka porada kosztuje, ale może zaoszczędzić nam sporo zmartwień, nie mówiąc już o sporych pieniądzach. Dopiero po takiej dogłębnej analizie można zdecydować się na podpisanie umowy z deweloperem.

Materiał partnera