Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z wypożyczalni aut. Nie ulega wątpliwości, że ich oferta wiąże się z wieloma zaletami. Jednak w jakich sytuacjach wynajem samochodu się opłaca?

Wynajem długoterminowy jako alternatywa dla leasingu
Wypożyczanie samochodów to oferta skierowana do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki jej różnorodności każdy może mieć pewność, że znajdzie propozycję dopasowaną do swoich możliwości i potrzeb. Coraz częściej to właśnie przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z wynajmu długoterminowego, który nie bez powodu nazywany jest również alternatywą dla leasingu. Jak to możliwe? Jeżeli firma zdecyduje się wypożyczyć samochód na trzy lata, wówczas przez cały ten okres zobowiązuje się do opłacania abonamentu. Jest to stała kwota wpłacana raz w miesiącu na konto wypożyczalni. W tej ocenie otrzymuje ubezpieczenie, a także gwarancję opłacenia przez usługodawcę: kosztów związanych z wymianą opon, serwisowaniem oraz rejestracją samochodu. W przypadku leasingu przedsiębiorca jest zobowiązany do pokrycia tych wszystkich opłat.

Jeżeli nie chcemy kupić samochodu na własność, wówczas wynajem długoterminowy będzie idealnym rozwiązaniem. W takiej sytuacji przedsiębiorstwa musi jedynie pokryć koszt abonamentu, rozliczyć VAT oraz tankować samochód według własnych potrzeb. Kiedy umowa wynajmu dobiegnie końca, wówczas możemy wybrać inny model samochodu i ponownie nawiązać współpracę z daną wypożyczalnią. Taką ofertę można znaleźć między innymi na carfree.pl. Jest to platforma udostępniająca możliwość wynajmu nie tylko samochodów osobowych, ale także vanów czy busów dostawczych.

Jedziesz na wakacje lub delegację? Wynajmij samochód
Wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom również wynajem krótkoterminowy. Dzięki temu mamy możliwość podpisania umowy i użytkowania pojazdu nawet przez jeden lub dwa dni. Jednak w takim przypadku należy zwrócić uwagę na koszty związane z wynajmem oraz sposób ich naliczania. Okazuje się, że w przypadku rezerwacji na co najmniej 7 dni zostaniemy zwolnieni z opłaty za podstawienie oraz odbiór samochodu z lotniska. Kiedy wybierzemy inną lokalizację, wówczas ten czas może się skrócić nawet do 4 dni. Jeżeli chcemy zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, warto brać pod uwagę takie informacje. Wynajmując samochód dopiero w miejscu naszej podróży lub delegacji, możemy ominąć korki i dotrzeć do danego miasta samolotem lub pociągiem. Następnie aby zyskać mobilność, wystarczy przesiąść się do wypożyczonego samochodu. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a tym samym więcej zwiedzimy.

Warto również dodać, że krótkoterminowy wynajem będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku awarii prywatnego samochodu. Dzięki temu nic nie stanie nam na przeszkodzie podczas wypełniania codziennych obowiązków,

Na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnie?
Wybierając wypożyczalnie samochodów, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępność oferty. Może się zdarzyć, że w miejscu, w którym chcemy odebrać samochód, nie znajduje się żaden oddział wypożyczalni. W takiej sytuacji należy szukać siedziby w najbliższej okolicy, sąsiadujących miastach. Następnie sprawdźmy, jakie samochody znajdują się w bazie wypożyczalni. Upewnijmy się, że dana firma udostępnia interesujące nas modele. Koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę również na koszt wynajmu: kaucję, opłatę za podstawienie i odbiór pojazdu, a także wysokość dziennego lub miesięcznego abonamentu.

Pamiętajmy, aby sprawdzać koszty dla konkretnej lokalizacji, terminu oraz modelu samochodu. W innym przypadku oferty na pewno będą się różnić. Chcesz wiedzieć, jakie auta cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów? Przeczytaj także “Opinie Carfree - jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?”.

Materiał partnera