Czy lubisz chodzić do dentysty? Najprawdopodobniej nie. Aby uniknąć wizyt u tego typu specjalistów, warto odpowiednio przeciwdziałać problemom z uzębieniem.

Klasyczne mycie zębów, a nawet dodatkowe używanie nici dentystycznej może okazać się niewystarczające. Liczne badania oraz doświadczenia jasno dowodzą, że jednym z najlepszych domowych sposobów na dbanie o zęby jest stosowanie szczoteczki sonicznej. Dlaczego? Kwestii tej poświęciliśmy cały dzisiejszy artykuł. Zapraszamy!

Szczoteczka soniczna - działanie
Szczoteczki soniczne to urządzenia różniące się w kilku aspektach od szczoteczek elektrycznych. Na czym polega różnica? Tkwi ona przede wszystkim w częstotliwości obrotów końcówki. W przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych wynosiła ona od 5600 do 8800 obrotów na minutę, podczas gdy w przypadku szczoteczek sonicznych osiąga ona od 30 000 do 48 000 obrotów na minutę.

Mimo tak szybkich ruchów głowicy, szczoteczka soniczna jest delikatna i bezpieczna. Mimo wysokiej częstotliwości obrotowej pozwala ona jednak na skuteczne usunięcie zabrudzeń z powierzchni zębów. Dodatkowo, szczotkując zęby z pomocą tego typu urządzenia można pozbyć się niechcianych przebarwień. Wysoka częstotliwość ruchów głowicy szczoteczki sonicznej powoduje również powstawanie pomocnych w czyszczeniu mikrobąbelków, które docierają w miejsca, do których włosie nie ma dostępu.

Działanie szczoteczki sonicznej opisano również w pokrewnym artykule, do którego prowadzi poniższy link:

https://obcasy.pl/jakie-sa-zalety-mycia-zebow-szczoteczka-soniczna

Szczoteczka soniczna - zalety
Szczoteczki soniczne to urządzenia praktycznie pozbawione wad. Jedynym ich minusem – o ile możemy rozpatrywać go w takich kategoriach – jest konieczność ładowania. Posiadają one jednak mnóstwo zalet, i to właśnie o nich chcielibyśmy teraz opowiedzieć.

Głównym plusem szczoteczek sonicznych jest łatwość użytkowania. Klasyczna szczoteczka wymaga od nas dużo więcej skupienia i techniki – oczywiście pod warunkiem, że zależy nam na dokładnym myciu zębów. W przypadku jej elektronicznego odpowiednika całość jest znacznie prostsza – wystarczy przyłożyć głowicę do zębów i poruszać nią równolegle na obie strony.

Co więcej, szczoteczki soniczne pozwalają wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca. Wynika to nawet z faktu, iż ich głowice wykonują co najmniej 30 000 obrotów na minutę. Z kolei przypadku ręcznego szczotkowania, 200 ruchów na minutę moglibyśmy uznać za wynik pokaźny.

Szczoteczki soniczne pozwalają także na skuteczne usuwanie przebarwień oraz płytki nazębnej. Tradycyjne rozwiązania z reguły pozwalają tylko i wyłącznie na pozbycie się zabrudzeń zebranych w ciągu dnia. Co jednak z zalegającą płytką nazębną? Co z przebarwieniami? Z tym poradzi sobie tylko szczoteczka soniczna. No chyba, że wolisz dentystę.

Czy zastanawiasz się nad zakupem szczoteczki sonicznej? Skorzystaj z internetowych porównywarek cen. Dzięki ogromnej dostępności produktów oraz licznym opiniom z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Miłych zakupów!

Materiał partnera