W hurtowniach jest taniej, a dodatkowo ich zaopatrzenie jest znacznie lepsze od normalnych sklepów. To wiedza powszechna, z której coraz częściej w praktyczny sposób korzystają również klienci detaliczni. Przez wiele lat kupowanie w hurtowniach elektrycznych zdawało się być zarezerwowane wyłącznie dla firm; obecnie ich klientami są także osoby prywatne, które mimo że płacą cenę z VATem, nadal mogą większość towarów nabyć o wiele taniej.

Klient biznesowy w hurtowni
Główną grupą docelową sprzedaży hurtowni elektrycznej są nadal klienci biznesowi, czyli firmy działające w segmencie budowlanym. Firmy remontowe, wykończeniowe, konsorcja budowlane albo nawet niewielkie działalności gospodarcze świadczące usługi elektryczne, zajmujące się montażem oświetlenia, instalacją elektryczną w budynkach itp. Najczęściej ze względów logistycznych i dla cięcia kosztów mają one nawet podpisane umowy z hurtowniami na dostarczanie poszczególnych części, kabli, przewodów, gniazdek, złączek, elementów instalacji w priorytetowym czasie.

Detaliczna sprzedaż
Znacznie mniejszą grupą, która jednak coraz częściej korzysta z usługi hurtowni elektrycznej, np. tej https://www.elektrospark.pl/kontakt/rzeszow okazują się klienci indywidualni. Kupując w hurtowniach ponoszą co prawda całkowity koszt wraz z wliczonym VATem, którego nie mogą odliczyć od podatku, ale nawet takie stawki są najczęściej znacznie niższe od cen w tradycyjnych sklepach. Powód jest oczywisty i dotyczy marży sprzedawcy końcowego. Zakupy w hurtowni oznaczają wydatek pomniejszony o prowizję; dodatkowo kupowane części pochodzą najczęściej bezpośrednio od samego producenta, a na ich prawidłowe działanie zawsze wydawana jest gwarancja.

Niższe ceny, większy popyt
Hurtownia elektryczna działająca w segmencie rynków biznesowym i indywidualnym ma o wiele większe pole zbytu swoich towarów. Większe grono odbiorców to automatycznie większy popyt, który w naturalny sposób napędza podaż. Jeśli dodać do tego fakt, że w hurtowniach jest najczęściej o wiele więcej dostępnych towarów od różnych producentów, niekiedy wręcz niedostępnych w normalnych sklepach bez wcześniejszego zamówienia, taka forma sprzedaży okazuje się dla klienta po prostu najbardziej atrakcyjna.

Materiał partnera