Zabawki firmy Melissa&Doug to przede wszystkim połączenie nauki i zabawy w tradycyjnym stylu. Jakie zabawki wybrać dla maluchów i dlaczego wybór tych drewnianych to dobra decyzja?

Żyjemy w czasach, kiedy to mamy dostęp niemal do wszystkiego. Zabawki naszych maluchów mówią, ruszają się, świecą i mają wiele innych funkcji. Są oczywiście świetne, ale warto także uzupełnić tę obfitą kolekcję w gadżety tradycyjne. Drewniane klocki i układanki to doskonały wybór, ponieważ nie tylko uczą koordynacji, kolorów i różnych określeń, ale są także mniej rozpraszające. Mellissa&Doug to firma, która zasłynęła z produkcji właśnie takich gadżetów. Wydawać by się mogło, że z drewna nie stworzy się wielu kreatywnych zabawek. Nic bardziej mylnego. 

Wybór przyjazny dla środowiska
Ekologia to dziś temat numer jeden. Tym samym plastik stał się naszym wrogiem numer jeden. Dotyczy to także zabawek. Przez wiele ostatnich lat, produkowane były one bowiem przede wszystkim z materiałów syntetycznych. Ciężko było wręcz znaleźć takie wykonane z drewna. Teraz zaobserwować można wyraźną zmianę. Zabawki Melissa Doug są więc doskonałym wyborem, jeśli zależy nam, aby nasze dziecko bawiło się gadżetami naturalnymi. 

Drewniane klocki i układanki pobudzają kreatywność
Jednymi z popularniejszych zabawek wśród dzieci w wieku przedszkolnym są klocki. To doskonała forma zabawy dla maluchów. Pozwala bowiem nie tylko na świetne spędzanie czasu, ale i na naukę dotyczącą między innymi dopasowania kształtów. Zabawki tego typu świetnie wpływają także na rozwój kreatywności. Marka Mellissa&Doug ma także w swojej ofercie także drewniane liczydła, czy puzzle. Wszystkie tego typu produkty doskonale wpływają na rozwój intelektualny dzieci.

Trwałość gwarantowana
Jedną z największych zalet drewnianych zabawek jest ich trwałość. Te plastikowe niestety bardzo często się psują. Przestaje działać mechanizm, odpadają elementy, często są też nieodporne na upadki. Jak pokazała nam historia, drewniane elementy mogą przetrwać naprawdę wiele lat. Dlatego też kupując takie, możemy mieć pewność, że nie będą to zabawki, które po tygodniu trafią do kosza. 

Materiał partnera