W czwartek, 2 maja palił się budynek wielorodzinny w miejscowości Pląchawy w gminie Dabrówno. Ogień przez kilka godzin gasiły zastępcy z PSP Ostróda oraz ochotnicy z Pietrzwałdu, Marwałdu, Tułodziadu, Dylewa Frygnowa i Ostródy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Spłonął dach i jedno mieszkanie, drugie zostało zalane podczas gaszenia. W domu mieszkały dwie rodziny – jedna z pięciorgiem małych dzieci, druga z jednym dzieckiem. GOPS zaproponował im lokale zastępcze, jednak rodziny skorzystały z pomocy swoich bliskich. Teraz czeka ich odbudowa domu. W związku z tym wójt gminy Dąbrówno oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Dąbrówno-Nasze Miejsce na Ziemi zwracają się z prośbą o pomoc dla pogorzelców. Wsparcie w formie rzeczowej w postaci narzędzi oraz materiałów budowlanych można przekazywać za pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie, natomiast pomoc finansowa może zostać przekazana na rachunek bankowy. - Jest to bardzo trudny czas dla osób, które ucierpiały w pożarze okażmy im wsparcie i solidarność, razem na pewno damy radę – mówi wójt Piotr Zwaliński. Przelewy można wykonywać na konto bankowe stowarzyszenia: 95 8823 1017 2002 0200 0529 0003 (tytuł przelewu: Wspieranie dobroczynności – Pogorzelcy z Pląchaw”).

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!