Wynagrodzenie to podstawa każdej pracy. Gdy go nie otrzymujemy lub jest za niskie, nasza efektywność spada, a wraz z nią poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Istnieją jednak inne profity, które możemy czerpać z pracy, którą wykonujemy. Mimo iż nie zastąpią one godziwego wynagrodzenia, mogą przesądzić o tym, czy pozostaniemy w danej firmie na dłużej.

Benefity pozapłacowe
Wielu pracowników nie narzeka na zarobki przez fakt, jak wiele różnorodnych benefitów pozapłacowych otrzymują. Wśród nich prym wiedzie darmowa opieka zdrowotna, ubezpieczenie, a także dopłaty do innych aktywności np. sportu. Równie dużym uznaniem cieszy się catering do zakładu pracy, dopłata do wczasów oraz możliwość brania udziału w przedsięwzięcia sportowe i kulturowe organizowane przez pracodawcę.

Szkolenia i kursy
Niektóre osoby pozostają w firmach, które niewiele płacą głównie przez fakt, jak wiele mogą się tam nauczyć. Dotyczy to m.in. szkoleń i kursów organizowanych przez pracodawców w ramach rozwoju pracowników. W ten sposób nawet jeśli niewiele zarobimy, możemy w bardzo krótkim czasie zyskać wiedzę i kompetencje, które pozwolą nam w następnej pracy.

Atmosfera pracownicza
Duży odsetek zatrudnionych nie zmienia zakładu pracy przez fakt dobrej atmosfery, jaka panuje tam wśród załogi. Od niej zależy bowiem nasza efektywność oraz siła synergii, jaką może stworzyć dział bądź zespół. W perspektywie długofalowej pracownicy liczą na docenienie przez pracodawcę bądź awans za zasługi na rzecz społeczności pracowniczej. Ponadto, łącząc życie pracownicze z towarzyskim możemy zyskać przyjaźnie na całe życie.

Bliska odległość od miejsca zamieszkania
Czynnikiem, który może wygrać z zarobkami może być bliska odległość zakładu pracy od miejsca zamieszkania. Niektórzy pracownicy tracą nawet kilka godzin na dojazd do innego miasta, w którym mieści się siedziba ich firmy. Jeśli nasze przedsiębiorstwo znajduje się tuż za rogiem, najprawdopodobniej będziemy chcieli w nim pozostać.


Materiał partnera