Wynajem długoterminowy samochodu staje się coraz chętniej wybieraną opcją przez klientów. Wiele zalet tego rozwiązania sprawia, że jest ono zdecydowanie lepsze od leasingu czy tradycyjnego kredytu na pojazd.

Czym jest wynajem długoterminowy?
Wynajem długoterminowy jest wypożyczeniem samochodu na okres powyżej 12 miesięcy. W przeciwieństwie do leasingu, użytkownik nie jest zobowiązany do serwisu pojazdu, bo ten leży po stronie wypożyczalni. Carfree - najpopularniejsza wypożyczalnia samochodów w Olsztynie - świadczy usługi tego typu.

Zalety najmu długoterminowego
Główną zaletą jest relatywnie niska cena takiej usługi, dzieje się tak za sprawą kilku czynników:
- brak obowiązku wykupu samochodu po okresie użytkowania,
- serwisem pojazdu zajmuje się wypożyczalnia - użytkownik musi wymieniać tylko płyny eksploatacyjne,
- spłacana jest tylko utrata wartości pojazdu,
- brak wpłaty własnej,
- w cenie raty miesięcznej zawarty jest koszt ubezpieczenia auta.

Do zalet zaliczyć można również minimum formalności, możliwość wynajęcia samochodu od ręki jak i pojazdu skonfigurowanego przez klienta, brak kaucji przy tym rodzaju najmu czy pomoc w sytuacjach awaryjnych - wraz z dostarczeniem auta zastępczego.

Przykładowa flota
Jakie modele samochodów można wypożyczyć na lotnisku Olsztyn-Mazury? Dla każdego coś miłego! Znaleźć tam możemy auta z każdego segmentu w różnych konfiguracjach wyposażenia - na przykład auta miejskie takie jak Mitshubishi Spacestar, Skoda Citigo czy Ford Fiesta.

Spośród aut z segmentu C do wyboru jest między innymi Opel Astra, Hyundai i30 czy Seat Leon - pojazdy te dostępne są w różnych wersjach nadwozia oraz z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. 
Crossovery reprezentuje Nissan Juke. Z klasy suv istnieje możliwość wypożyczenia Nissana Qashqai'a oraz Mazdy CX5.

Klasa D proponuje z kolei samochody takie jak Kia Optima, Mazda 6 oraz Hyundai i40 - w nadwoziach kombi oraz sedan, do wyboru z automatyczną przekładnią oraz manualną.
Auta z segmentu premium to Volvo XC60, BMW serii 5 oraz Mercedes GLC.

Warto wspomnieć również o możliwości wynajęcia aut dostawczych, między innymi Citroena Jumpera czy Peugeota Boxera. Dla zainteresowanych busami do przewozu 9 osób oferowany jest Opel Vivaro Long oraz Toyota Proace Long.

Materiał partnera