Szukasz nowej pracy, ale nie wiesz nic o potencjalnych pracodawcach? Poszukaj komentarzy, które będą dla Ciebie wskazówką, czy warto wysłać CV do danej firmy, czy zaoszczędzić swój czas i nerwy. Gdzie szukać opinii o pracodawcy?

Portale internetowe związane z pracą
Internet jest skarbnicą wiedzy w wielu dziedzinach, szczególnie w poszukiwaniu pracy, gdzie większość ogłoszeń przenosiła się właśnie do niego. Są w nim również pracownicze portale internetowe, których głównym celem jest zamieszczanie opinii o pracodawcy zarobkach, sposobach rekrutacji itp. Pracodawca w ogłoszeniu proponuje 9400 złotych netto? Często opinie będą w stanie to zweryfikować.

Portale społecznościowe
Portale typu Facebook, LinkedIn czy Google są coraz większą skarbnicą wiedzy na temat danych firm. Często opinia klientów o danej organizacji jest odzwierciedleniem warunków w niej panujących. Piszą, że trudno się dodzwonić i nikt nie odpowiada na maile? Może wynikać to z braku skutecznego zarządzania, chaosu w pracy lub niewielu „rąk do pracy”, a tym samym wyzysku pozostałych zatrudnionych. Wielokrotnie opinie są też słowami pracowników – byłych lub obecnych, którzy często wylewają na nich swoje największe żale. Możesz skontaktować się z kimś bezpośrednio i dopytać czy jest szansa na wynagrodzenie w interesującym Cię przedziale, np. 9400 złotych netto wzwyż.

Znajomi i rodzina
Z pewnością masz wielu znajomych i członków rodziny, pracujących w różnorodnych branżach. Po krótkiej rozmowie okaże się, że „znajomy znajomego pracuje” w firmie X, do której chciałeś aplikować. Informacje z tzw. „pierwszej ręki”, jeśli będą szczerze, to z pewnością na wagę złota. Ponadto, koleżanki i koledzy są także dobrym sposobem na znalezienie pracy. Być może właśnie ich pracodawca chce kogoś zatrudnić, a z polecenia – jak wiadomo – łatwiej się dostać.

Opinie o pracodawcy bywają różne. Lepiej poznać je z portalu internetowego niż z własnego doświadczenia. Szczególnie, jeśli będzie ono negatywne.

Materiał partnera