Aranżacja przedpokoju to łączenie kilku elementów w jedno. Trzeba myśleć o ogólnym wystroju mieszkania, który to pierwsze pomieszczenie zapowiada. Trzeba także szukać okazji i nie przepłacać za ważne meble w tej przestrzeni. Do tego liczy się także funkcjonalność, by było gdzie powiesić kurtkę czy schować buty. W taki sposób dochodzimy do wniosku, że szafka na buty to bardzo ważny element wystroju. Dlaczego?

Przedpokój a szafka na buty – jakie masz możliwości?
Dzięki właściwej aranżacji wnętrza, przedpokój, nawet ten najmniejszy, będzie miał w sobie coś więcej, dając możliwość do składowania butów, a jednocześnie do ładnego wyglądu bez nich na wierzchu. Dlatego ta podwójna funkcja w przypadku szafek do butów, które można znaleźć stronach internetowych, pokazuje, że ich wybór może być najważniejszy w całym pomieszczeniu.

Na rynku są jednak liczne modele szafek na buty, które mogą przyjmować najróżniejsze kształty i formy. Z jednej strony to mogą być szafki wolnostojące, niewielkie, wkomponowane w styl i wielkość pomieszczenia, ale nie rzucające się w oczy. Takie rozwiązania są raczej chętniej wybierane w mniejszych przedpokojach. Są także meble bardziej kompleksowe, to znaczy w pełnym module z szafą na kurtki czy siedziskiem do wiązania butów i lustrem, czy wieszakami.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz szafki na buty?
Jeśli przyjdzie Ci wybierać szafki na buty, musisz pamiętać o wielu aspektach. Po pierwsze - głębokość. Najpierw sprawdź, jakie buty masz w domu. Czasem może się bowiem zdarzyć, że męskie duże buty nie zmieszczą się do klasycznej szafki. Jej głębokość jest więc bardzo ważna i musisz się nad tym zastanowić, zanim kupisz odpowiedni mebel, co jest także istotne w przypadku szerokości przedpokoju.

Istotną rolę odgrywa także rodzaj obuwia, które będziesz przechowywał w domu. Standardowe szafki przeznaczone do przechowywania butów nie pozwolą Ci zmieścić choćby kozaków czy dużych, masywnych butów trekkingowych. Jeśli więc masz nietypowe obuwie i wiele par niepasujących do siebie, to taka szafka może być niedoskonałym pomysłem. Musisz wtedy sięgać po rozwiązania niekonwencjonalne.

Sposób otwierania może mieć wpływ na funkcjonalność szafek. Najczęściej musisz dobrać ją do warunków, jakie masz w pomieszczeniu. Za mała przestrzeń nie pozwoli Ci wykorzystać szafek otwieranych konwencjonalnie. W takich sytuacjach musisz postawić na szafki z przesuwnymi drzwiami lub lekko odchylane. Na szczęście i takie szafki znajdziesz na stronach renomowanych producentów.

Szafka na buty – praktyczna i stylowa
Szukasz szafki na buty i nie wiesz, jak ją wybrać? Sprawdź, jakie masz warunki, jak wiele miejsca w korytarzu i czy możesz wybrać odpowiedni rodzaj drzwiczek. Do tego liczy się jeszcze styl i dopasowanie do całego mieszkania oraz głębokość. Jeśli sprawdzisz te elementy, wybierzesz najlepszy mebel dla siebie.

Materiał partnera