Nasze samochody są dla nas ważne. Dzięki nim szybko przemieszczamy się z miejsca na miejsce, zyskując przy tym sporo czasu, choć w dużych miastach w godzinach szczytu różnie z tym bywa. Tak czy inaczej są niezastąpione, jeśli chodzi o wyprawy za miasto, wyjazdy na wakacje, czy też pilne wizyty u rodziny. Dają nam poczucie wolności. Z jazdą autem wiąże się oczywiście ryzyko potencjalnego wypadku. Kierowanie samochodem wymaga szczególnej ostrożności. To, że my uważamy, wcale nie musi oznaczać, że inni kierujący działają podobnie. Na drodze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Pozwoli nam ona na uniknięcie potencjalnych zagrożeń. Czy wszystkich - na pewno nie.
 
1. Drzwi samochodowe pilnie naprawię
2. Nowe lepsze niż stare
3. Wszystko ma swoją cenę
4. Bądźmy ostrożni - to jest o wiele tańsze

Drzwi samochodowe pilnie naprawię
Gdy dojdzie już do wypadku lub poważnej stłuczki, nieodzowną może się okazać wizyta w warsztacie samochodowym. Jedną z częstszych awarii, które mogą się pojawić podczas użytkowania samochodu, mogą być zepsute drzwi. Możemy je uszkodzić podczas manewrowania na małym parkingu, zarysować o jakiś wystający element albo ktoś może je nam wgnieść w wyniku wypadku lub niewielkiej kolizji. Naprawa uszkodzonych drzwi może wówczas okazać się koniecznością. Niewielkie wgniecenia albo zarysowania da się usunąć dość łatwo. W przypadku poważniejszego uderzenia, które naruszyło belki wzmacniające w drzwiach naszego samochodu, konieczna będzie wymiana cały drzwi, gdyż nawet najlepszy mechanik nie przywróci ich do stanu sprzed wypadku.

Nowe lepsze niż stare
Drzwi nie mogą mieć zaburzonej struktury wewnętrznej. Podczas kolejnego zdarzenia nie będą nas odpowiednio chroniły. Warto wtedy pomyśleć o zakupie nowej części. Możemy tego dokonać poprzez Internet, korzystając w tym celu z różnorodnych portali, takich jak choćby Allegro. Zakup nowych drzwi nie jest wielkim wydatkiem i może się zamknąć w kwocie dwustu, trzystu złotych. Oczywiście mamy tu na myśli drzwi do najpopularniejszych marek samochodowych. W przypadku aut luksusowych, czy też samochodów produkcji amerykańskiej, trzeba się liczyć, że cena może być wyższa, nawet dziesięciokrotnie. Właściciele oraz właścicielki takich samochodów są przeważnie tego świadomi. 

Wszystko ma swoją cenę
Demontaż starych drzwi oraz założenie nowych to proces pracochłonny. Będzie on wymagał odłączenia kabli zasilających zamek centralny, czy też zawiadujących elektrycznym sterowaniem szybami. W drzwiach także czasami umieszczone są głośniki od sprzętu grającego. Poza tym - po samym montażu drzwi, ponownemu umieszczeniu na nich obudów wewnętrznych, podłączeniu elektryki, itp., konieczne będzie ich odpowiednie zamontowanie. Nic gorszego niż opadające, czy też zacinające się drzwi. Wszystko to zdecydowanie wpłynie na koszt ostateczny całej usługi. Mechanik na pewno skrupulatnie podliczy wszystkie te czynności w rachunku końcowym. 

Bądźmy ostrożni - to jest o wiele tańsze
Krótko mówiąc, powinniśmy bardzo uważać manewrując na własnym podwórku, czy w wąskich uliczkach starego miasta, będąc, np. na wycieczce na południu Polski. Drobne wgniecenie to koszt rzędu dwustu złotych, a niewielka rysa wyżłobiona przez wystającą gałąź drzewa może nas kosztować sto złotych. Większe połacie zdartego lakieru są o wiele bardziej kosztowne. Czasem lepiej dokładnie ocenić własne możliwości i dopasować je do warunków, w jakich się znajdziemy. Pięciominutowe spóźnienie może nas kosztować o wiele mniej niż wizyta w warsztacie samochodowym. 

Materiał partnera