To był nokaut. Mieszkańcy gminy Kozłowo już w pierwszej turze wybrali nowego wójta. Został nim obecny radny Marek Wolszczak, z zawodu lekarz weterynarii.

W niedzielę, 19 listopada na terenie gminy Kozłowo odbyły się przedterminowe wybory na wójta tejże gminy. Doszło do nich, ponieważ dotychczasowy wójt Jacek Jankowski, który został zawieszony w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem o charakterze korupcyjnym, pisemnie zrzekł się mandatu.

Początkowo do walki o fotel wójta zgłosiło się sześciu kandydatów, jednak na 10 dni przed wyborami jeden z nich zrezygnował. Był nim były wójt Jacek Jankowski. Ostatecznie w wyborach wystartowali: Alicja Eidtner, Ewa Krzyżewska, Tomasz Kucmus, Maciej Prażmo oraz Marek Antoni Wolszczak. Mieszkańcy głosowali w sześciu obwodach. Dwie komisje znajdowały się w Kozłowie, zaś po jednej w miejscowościach: Zaborowo, Krokowo, Szkotowo oraz Rogóż.

Ze wstępnych informacji wynika, iż do urn poszło około 41 proc. mieszkańców. Zdecydowana większość z nich zadecydowała, iż nowym wójtem gminy powinien zostać 58-letni Marek Wolszczak. Na jego kandydaturę oddano aż 1052 głosy, czyli 54 proc. wszystkich, co sprawiło, że obecny radny, z zawodu lekarz weterynarii, wygrał wybory już w pierwszej turze. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła Ewa Krzyżewska, która do tej pory pełniła funkcję komisarza gminy. Zagłosowało na nią 293 mieszkańców. Na kolejnych miejscach znaleźli się: sołtys Kozłowa Tomasz Kucmus (273 głosy), prezes zarządu głównego Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Maciej Prażmo (172 głosy) oraz przewodnicząca Rady Gminy Kozłowo Alicja Eidtner (143 głosy).