Jeden z pacjentów działdowskiego szpitala wynosił rzeczy znajdujące się na wyposażeniu placówki. Wszystko chował w zaparkowanym nieopodal samochodzie. Przestępstwo wykrył ochroniarz.

Mężczyzna przebywał w placówce na leczeniu. Jednak nie tylko troska o własne zdrowie zaprzątała mu głowę. Wolnym czas 65-latek spędzał zwiedzając szpital i zabierając z niego różne elementy wyposażenia. - Mieszkaniec Łodzi ukradł m.in. obrazy wiszące na ścianach placówki, ozdobne dzwoneczki czy drobny sprzęt do rehabilitacji. Wszystkie te rzeczy wynosił do stojącego na szpitalnym parkingu samochodu – informuje Justyna Nowicka z KPP w Działdowie. Wszystko trwało od 11 do 25 września. - Wychodzącego z własnością szpitala mężczyznę zauważył ochroniarz i zgłosił sprawę na policję. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Zapytany przez funkcjonariuszy po co kradł te rzeczy, oświadczył, że chciał zrobić prezenty rodzinie – dodaje Justyna Nowicka.

65-letni niedoszły „święty Mikołaj” odpowie za przestępstwo kradzieży. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.