W piwnicy, w jednym z bloków mieszkaniowych na działdowskim osiedlu, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców, którzy posiadali substancje psychotropowe. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w niedzielne popołudnie 8 listopada, gdy przebywali właśnie w tym pomieszczeniu piwnicznym. 26-latek miał przy sobie dwa zawiniątka z białym proszkiem, a 29-latek przyznał się że słoik, w którym znajdował się woreczek z substancją jest jego własnością.

Obaj działdowianie zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a zabezpieczony proszek poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że to amfetamina, w ilości ponad 50 gramów.

Następnego dnia obaj podejrzani o nielegalne posiadanie substancji psychoaktywnej usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za to przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3 (jeśli ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych jest znaczna, sprawca podlega karze więzienia nawet do 10 lat).

9 listopada późnym wieczorem 57-letni mieszkaniec gminy Działdowo przejeżdżał przez Działdowo swoim samochodem marki vw golf. Na jednej z ulic został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów. Policjanci zauważyli, że mężczyzna jest dziwnie nerwowy i postanowili go przeszukać. W samochodzie, w... torbie z zakupami znaleźli dwa woreczki strunowe wypełnione białym proszkiem.

Przy okazji okazało się, że mężczyzna ma prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a samochód nie posiada ważnego ubezpieczenia OC. Policjanci sprawdzili 57-latka testerem narkotykowym, który wykazał proszek to amfetamina. Teraz odpowie za przestępstwo narkotykowe i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.