W Sarniej Górze doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Trzy osoby podróżujące osobówką zginęły, po tym jak ich auto zderzyło się z ciężarówką. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

W nocy z czwartku na piątek około godz. 1:00 oficer lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Brodnica - Lidzbark na drodze wojewódzkiej nr 544. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia, kierujący osobowym fordem na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad autem i uderzył prawym bokiem pojazdu w prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki DAF. W wyniku tego zdarzenia trzech mężczyzn, ojciec oraz jego dwóch synów, którzy podróżowali fordem, zginęli w wyniku odniesionych obrażeń.

Kierujący ciężarówką 27-latek był trzeźwy. On i jego pasażer nie odnieśli obrażeń. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności na miejscu zdarzenia. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.