Policjanci z Działdowa szukają sprawcy, który najpierw włożył psa do reklamówki z kamieniami, a następnie wrzucił go do rzeki. Pływającego czworonoga znalazła mieszkanka Działdowa. Na szczęście przeżył.

W środę, 27 maja oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał informację, że w rzece w Malinowie pływała reklamówka, w której znajdował się pies. Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili ten fakt. - W wyłowionej z rzeki reklamówce znajdował się pies oraz kamienie. Zwierzę, które miało na sobie czerwone szelki przeżyło. Psem zaopiekowała się osoba godna zaufania — mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu właściciela psa, prosimy o kontakt z policjantami. Jest to pies rasy mieszanej, średniej wielkości, maści biało-brązowej. - Zwracamy się z apelem o pomoc w ustaleniu właściciela psa. Uprzejmie prosimy osoby posiadające informacje na temat właściciela, okoliczności zaistniałego zdarzenia o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Działdowie pod numerem telefonu 23 698 02 00 – dodaje Justyna Nowicka.