W związku z wprowadzeniem na terenie naszego powiatu czerwonej strefy, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców. Wypisane zostały już pierwsze mandaty oraz wnioski o ukaranie do sądu. 

Rozwiązywanie spraw kryminalnych wymaga odpowiednich zdolności, cierpliwości, poświęcenia i umiejętności pracy pod presją. Szczególnie, że niektóre sprawy wymagają znacznych pokładów czasu i energii, tak jak to było w przypadku sprawy zabójstwa i rozboju, do którego doszło w powiecie działdowskim w lipcu 2018 roku. Po dwóch latach, dzięki uporowi i poświęceniu policjantów, podejrzani o dokonanie tej zbrodni usłyszeli zarzuty i trafili za kraty.

W poniedziałek, 17 sierpnia ok. godz. 16.50, na torach na terenie dworca PKP w Działdowie pociąg potrącił mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Działdowie  i pomimo podjętych prób reanimacji zmarł.

Na razie nie znane są przyczyny zdarzenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi działdowska policja, pod nadzorem prokuratora. 

Policjanci ruchu drogowego powiatu działdowskiego w porozumieniu z funkcjonariuszami nidzickiej drogówki prowadzą wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach wspólnych działań po drogach powiatu działdowskiego porusza się nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem. Podczas ostatnich policyjnych działań, które odbyły się w minioną środę, policjanci ujawnili 11 wykroczeń uczestników ruchu drogowego. 5 z nich dotyczyło nieprawidłowego wyprzedzania, a 6 naruszenia dozwolonej prędkości. Jak informuje policja, nie były to działania jednorazowe. Działania będą prowadzone w kolejnych dniach i tygodniach.