Gmina Iłowo-Osada pozyskała dotacje od wojewody warmińsko-mazurskiego na renowację miejsc pamięci. W ramach projektu wykonano nowy pomnik Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Narzymiu, zakupiono nową płytę z napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna. Żołnierzom września 1939 r. społeczeństwo Iłowa”, którą zamontowano na cmentarzu w Iłowie-Osadzie, a także wykonano konserwację pomnika na cmentarzu parafialnym w Białutach. Ponadto zakupiono drogowskazy do pięciu grobów znajdujących się w lesie białuckim. Koszt powyższych renowacji i zakupów wyniósł ponad 8 tys. zł.

Zakończyły się prace ekshumacyjne w okolicach lasu białuckiego, o których informowaliśmy w poprzednim wydaniu. W wyniku prac pionu śledczego IPN ujawniono szczątki ludzkie co najmniej 50 osób, w tym dzieci.

 

Na drodze wojewódzkiej między Mławą a Iłowem kierująca samochodem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i uderzyła w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka. Kierująca została przetransportowana do szpitala w Mławie. Uczestniczki zdarzenia to mieszkanki Ciechanowa.