Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński uprzejmie informuje wszystkie zainteresowane pary, że w roku 2020 odbędzie się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jest to honorowe odznaczenie nadawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej osobom, które przeżyły wspólnie w jednym związku małżeńskim minimum 50 lat. - W związku z nowymi przepisami mamy ograniczony dostęp do przetwarzania informacji o osobach, które będą obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, dlatego uprzejmie prosimy wszystkie zainteresowane pary małżeńskie o kontakt z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Działdowie do 31 marca 2020 r. - informuje burmistrz Grzegorz Mrowiński. O kontakt proszone są również małżeństwa, które jubileusz obchodziły w poprzednich latach, jednak nie zostały odznaczone.

Wnioski o nadanie medali będą przesyłane do Urzędu Wojewódzkiego za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego w Działdowie, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura przyznania medalu trwa od 6 do 8 miesięcy.