Remont ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie, na odcinku od ronda przy hucie szkła do wiaduktu kolejowego w kierunku Burkatu, jest już na ukończeniu. Przed wykonawcą jeszcze ostatni etap, który wykonany zostanie na wiosnę.

Jak tłumaczy burmistrz Grzegorz Mrowiński, wszystko przez warunki pogodowe. - Część prac została przesunięta na rok 2020. Warstwa ścieralna nie będzie położna w tym roku. Jeśli chcemy, żeby ta droga była wykonana idealnie, musimy poczekać do przyszłego roku, kiedy zostanie oficjalnie oddana do użytku i otwarta. Wtedy będziemy mogli się cieszyć z tej ogromnej inwestycji - tłumaczy włodarz miasta. - To bardzo trudna inwestycja wiążąca się z dużymi utrudnieniami w ruchu, za które wielokrotnie przepraszałem i myślę, że państwo już powoli zapominają o tych utrudnieniach i zaczynają się cieszyć wspaniałą drogą. Samochody nie będą niszczyły sobie na niej podwozia i należy trzymać kciuki, żeby wszystkie drogi w naszym województwie tak wyglądały – dodaje.

Remont ulicy Grunwaldzkiej to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach. Koszt wyniósł prawie 13 milionów złotych. Zakres prac obejmował nie tylko nawierzchnię asfaltową, ale i wymianę całej podbudowy, kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia, a także budowę chodników oraz ścieżki rowerowej.