Za nami XII Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki „Hoffer Superhit Festival” Działdowo 2019. W tym roku najważniejszą nagrodę zdobyła Paulina Lenda-Kozub ze Świdnicy. Wieczór uświetnił koncert Michała Szpaka.

Działdowski festiwal przez wiele lat zdobywał renomę i jest teraz jednym z najbardziej prestiżowych młodzieżowych konkursów w kraju. Świadczy o tym chociażby liczba chętnych, którzy, aby dostać się do festiwalu, muszą przejść eliminacje. Drugim atutem jest bardzo wysoki poziom. Uczestnicy działdowskiego przeglądu z powodzeniem występują w znanych telewizyjnych programach muzycznych, czego przykładem jest chociażby Alicja Szemplińska – zwyciężczyni tegorocznej edycji The Voice of Poland. Hoffer Superhit Festival słynie również z profesjonalnego jury, w skład którego w tym roku wchodzili: Agnieszka Hekiert, Mietek Szcześniak oraz Łukasz Zagrobelny. Podobnie jak w latach poprzednich jurorzy mieli bardzo trudne zadanie. Przez cały dzień bowiem trwały przesłuchania uzdolnionej młodzieży, a nagrodę główną – Platynowego Słowika mogła otrzymać tylko jedna osoba. Po emocjonującej naradzie trójka ekspertów zdecydowała, że główna nagroda pojedzie do Świdnicy, a zdobędzie ją Paulina Lenda-Kozub. W kategorii 13-18 lat zwyciężyła Wiktoria Zwolińska z Krakowa, zaś wśród starszych Filip Rychcik z Zakroczymia. Przyznano również nagrody specjalne. Festiwal zakończył tradycyjnie występ muzycznej gwiazdy. W tym roku był to Michał Szpak, którego koncert przyciągnął tłumy działdowian oraz fanów z całej Polski.

Nagrodzeni:

Kategoria 13-18 lat
1. Wiktoria Zwolińska – Kraków
2. Julia Kuszkowska – Studio wokalne w Olsztynie
3. Gabriela Jeleń – Studio Piosenki Kids ART. Michałowice

Kategoria 19-28 lat
1. Filip Rychcik – Zakroczym
2. Alicja Śmielak – MGOK im. Alekasndra Patkowskiego w Ożarowie
3. Mateusz Pawłowski – Świecie

Grand Prix – Platynowy Słowik
Paulina Lenda-Kozub - Świdnica

Nagrody specjalne otrzymali: Magdalena Pająk – studio Piosenki Kids Art. w Krakowie (notebook od firmy Hoffer), Magdalena Chołuj – Morawica (notebook od Warmińsko-Mazurskiego Funduszu „Poręczenia Kredytowe”), Sebastian Dudzik – Dąbrowa Górnicza (notebook od firmy ABP Computer), oraz Irena Ilczyszyn – Giżycko (notebook od firmy Bricomarche).