Urząd Miasta Działdowo ogłosił przetarg na rewitalizację przestrzeni publicznej i nadanie nowych funkcji obszarowi Starego Miasta. Już niedługo poznamy firmę, która wykona inwestycję wartą ponad 2.3 mln zł.

Okolice zabytkowego budynku ratusza mają stać się bardziej atrakcyjnym i estetycznym miejscem odpoczynku. Możliwość pozyskania środków zewnętrznych na rewitalizację części rynku pojawiła się wraz z przystąpieniem Działdowa do Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow”, które realizuje Ponadlokalny Program Rewitalizacji sieci miast Cittaslow województwa warmińsko-mazurskiego.

- W ramach projektu planuje się rewitalizację starówki w obrębie części Placu Adama Mickiewicza (teren przy ratuszu). Wykonana zostanie fontanna posadzkowa, a także powstanie nowe oświetlenie uliczne LED. Ponadto na alejkach powstanie nawierzchnia granitowa. Zamontujemy również elementy małej architektury takie jak ławki, kosze, tablica z informacją historyczną, żeliwny zdrój, stojaki na rowery oraz nasadzimy drzewa – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Wartość projektu to ponad 2.3 mln zł, z czego 85 proc. pochodzi ze środków zewnętrznych. Zakończenie prac planuje się na koniec 2020 roku. Wykonawcę inwestycji poznamy w ciągu najbliższych dni.