Dziś rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które skończyły 80. rok życia. Za tydzień rejestracja będzie możliwa dla osób powyżej 70 lat. Szczepienia mają się rozpocząć 25 stycznia.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989.

Można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Potwierdzenie umówienia wizyty otrzymamy SMS-em.

Zarejestrować można się także elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. To opcja dla osób, które posiadają Profil Zaufany. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu danego mieszkańca. Po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Trzecią możliwością rejestracji jest kontakt z wybranym punktem szczepień.

Ponadto osoby w wieku 18-69 lat mogą od 15 stycznia zgłaszać chęć zaszczepienia się poprzez specjalny formularz on – line (https://szczepimysie.pacjent.gov.pl). W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla konkretnej grupy – otrzymają e-maila.

- Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych etapach szczepień. To najlepszy sposób, aby uchronić się przed chorobą. Zróbmy to dla siebie i dla innych. Podkreślamy również, aby słuchać ekspertów i nie reagować na fałszywe informacje na temat samej choroby, jak i szczepień – mówi rzecznik działdowskiego szpitala Joanna Mossakowska.

W całym powiecie stworzono 9 punktów, w których będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19. Są to: SPZOZ w Działdowie, ul. Leśna 1, Jerzy Marczak, Działdowo, ul Lidzbarska 33, Poradnie Medyczne Agnieszka Saczonek, Działdowo, ul. Leśna 14, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Sanomed” – Wojciech Podowski, Płośnica, ul. Lipowa 6, Zdrowie – Lekarz Ryszard Wielechowski, lekarz Emilia Kulas-Lewandowska Spółka Partnerska, Lidzbark, ul. Brzozowa 10, NZOZ ESKULAP Sp. z o. o. Sp. komandytowa Lidzbark, ul. Zieluńska 25, NZOZ ESKULAP Sp. z o. o. Sp. komandytowa, Niechłonin 93, SP ZOZ w Rybnie, ul. Zajeziorna 58 oraz Magdalena Willenberg, Iłowo-Osada, Leśna 3d.