W niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności poddawani są im pracownicy służby zdrowia. W naszej okolicy zaszczepiono już m.in. część personelu w Mławie, Żurominie czy Ciechanowie. A co ze szpitalem w Działdowie? Jak się dowiedzieliśmy, pierwsza partia szczepień ma trafić do naszego ośrodka w poniedziałek, 4 stycznia. Tego samego dnia rozpoczną się szczepienia. Do tej pory chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało ponad 300 pracowników.

Również w poniedziałek rozpoczną się zapisy na tzw. szczepienia populacyjne. Będą się one odbywać pod adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także pod nr tel.: 23 697 22 11 w. 233 lub 178. Dane, które należy podać w zgłoszeniu to: nazwisko, imię, pesel i numer telefonu.

Osoby przychodzące na szczepienie powinny mieć ze sobą wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokumenty znaleźć można na stronie szpitala: http://spzoz-dzialdowo.pl/szczepienia-covid19/