Mieszkańcy nowych bloków przy ul. Orzeszkowej w Działdowie w końcu odetchną z ulgą. Ku końcowi zmierza inwestycja związana z budową drogi wewnętrznej, prowadzącej do ich mieszkań. To jednak nie koniec zmian komunikacyjnych w tym rejonie.

Jeszcze niedawno mieszkańcy nowych bloków przy ul. Orzeszkowej skarżyli się na fatalne warunki, jakie panują na drodze dojazdowej do ich mieszkań. Droga gruntowa z wieloma dołami sprawiała, że podczas deszczowych dni teren ten przypominał bagna. Teraz to się zmieni. W miejscu drogi gruntowej powstaje droga dojazdowa z kostki. O inwestycji opowiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. - Szacujemy, że w najbliższych dniach zostanie ukończony pierwszy etap budowy drogi związany z komunikacją do trzech bloków, plus do wszystkich nieruchomości handlowo-usługowych, które powstały tutaj około 30 lat temu. W postępowaniu ofertowym wygrała firma z Działdowa. Dzięki temu pieniądze zostają u lokalnych wykonawców, a także zarabiają mieszkańcy naszego miasta – mówił burmistrz. Podczas prac nie obyło się bez utrudnień. - Niespodzianką był przerwany i zniszczony kolektor deszczowy, który powodował m.in. zapadanie się chodnika do jednego z bloków. Okazało się, że trzeba było pobudować nową studnię i wodę z tego kolektora deszczowego skierować nowym odcinkiem kanalizacji deszczowej, do istniejącego kolektora w ulicy Orzeszkowej. Są to dodatkowe pieniądze, ale my wychodzimy z założenia, że jak robić to raz i porządnie – dodał burmistrz.

Nie jest to koniec inwestycji na tym osiedlu, ponieważ projekt zakłada budowę parkingu przy ul. Wyszyńskiego, pomiędzy blokami oraz skomunikowanie ul. Orzeszkowej wzdłuż cieku wodnego, do ul. Hallera. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie to wykonane i w jakiej formie. - Kolejne etapy tej inwestycji realizowane będą w latach następnych. Planowany tutaj parking, to kolejna część inwestycji – czy druga, czy trzecia, to pokaże czas. Zobaczymy, co bardziej będzie potrzebne. Czy skomunikowanie ul. Orzeszkowej z ul. Hallera czy budowa parkingu dla mieszkańców osiedla Wyszyńskiego. Zanim ten parking powstanie, będziemy chcieli skonsultować jego budowę ze wszystkimi mieszkańcami pobliskich bloków - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.