Wojewoda Artur Chojecki został nagrodzony honorowym tytułem Osobowości Powiatu Działdowskiego. Wyjątkowe wyróżnienie otrzymał podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w środę, 9 września.

Z uwagi na rangę wydarzenia, sesja odbyła się nie w sali konferencyjnej starostwa, a w znacznie większej auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie. Uroczystość rozpoczęto od wygłoszenia referatu na temat 100-lecia powiatu działdowskiego, który przygotował lokalny historyk Dariusz Piotrowicz. Następnie przystąpiono do najważniejszego punktu, czyli wyróżnienia wojewody Artura Chojeckiego. Dyplom oraz statuetkę wręczyli mu starosta Paweł Cieśliński i przewodniczący rady Michał Struzik. Laureat wpisał się również do księgi pamiątkowej, a wszyscy zebrani mogli posłuchać występu kwartetu muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Arno Kanta w Działdowie.

„Osobowość Powiatu Działdowskiego” to wyróżnienie tytułem i statuetką, przyznawane za wybitny wkład w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny powiatu działdowskiego. W poprzednich latach otrzymali je: Michał Boni, Jerzy Stępień, Elżbieta i Gabriel Chojakowie, Gustaw Marek Brzezin, ks. bp Andrzej Wojciech Suski oraz Jan Regulski. W 2019 roku tytuł nie został przyznany.

Sylwetka nagrodzonego
Artur Henryk Chojecki urodził się w Elblągu. Tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, ale od ponad 20 lat jest związany na stałe z Olsztynem. Absolwent Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Studia podyplomowe w zakresie public relations i marketingu politycznego odbył na Uniwersytecie Warszawskim. Samorządowiec. W latach 2006 – 2015 radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 8 grudnia 2015 r. odebrał nominację z rąk premier Beaty Szydło na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego Od 2003 r. członek Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił funkcję sekretarza Zarządu Okręgowego partii i członka Krajowej Rady Politycznej PiS